Created with Sketch.

«Для українців та євреїв митрополит Шептицький став символом самопожертви та самовідданості», – Патріарх УГКЦ до учасників конференції

27.09.2020, 09:47

У воєнний час Андрей Шептицький мав мужність виступити проти расової теорії нацизму, заявивши, що ми всі є дітьми Адама і Єви. Він хотів, щоб його вірні подали руку єврейському народові й будували з ним дружні відносини.

Таку думку висловив Патріарх Святослав у своєму слові до учасників онлайн-конференції «Шептицький-155», присвяченій 155-річчю з дня народження праведного митрополита, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

"Для українців та євреїв митрополит Шептицький став символом самопожертви та самовідданості. Насамперед він є взірцем розуміння чужої відмінної культури та релігійної традиції. У роки страшної трагедії єврейського народу митрополит простягнув йому руку допомоги, не зважаючи на смертельну загрозу та небезпеки. Він так зробив, бо його розуміння любові до ближнього не дозволяло вчинити інакше", - зазначив першоєрарх.

За словами Глави УГКЦ, Митрополит Андрей хотів, щоб українці вибудували відносини рівноправності, взаємної глибокої поваги зі своїми сусідами.

"В особливий спосіб це стосувалося і стосується сьогодні українсько-польських відносин. На жаль, через поширену в першій половині XX ст. ненависницьку політику до «іншого» українці і поляки не знайшли порозуміння та взаємного співчуття, і обидві сторони не змогли використати мудрої думки митрополита Шептицького", - підкреслмв він.

Митрополит також прагнув, щоб і між українцями та росіянами було порозуміння та злагода.
"Він шанував культуру та релігійність російського народу, але підкреслював її відмінність від культурних і церковних традицій українського народу. Шептицький прагнув діалогу з російськими церковними і культурними діячами і в багатьох моментах його спроби були успішними. Однак серед сучасних росіян все ще поширений викривлений образ митрополита як ворога всього російського та православного, що його [образ] створили радянські спеціальні органи так званої державної безпеки", - наголосив Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, з 26 до 30 вересня 2020 року в Свято-Успенській Унівській Лаврі відбувається міжнародна наукова онлайн-конференція до 155-ліття від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Захід проходить під патронатом Глави УГКЦ Святослава.

Сайт конференції:

https://sites.google.com/ucu.edu.ua/sheptytskyi155/?fbclid=IwAR2BpZWunpZ5AeEQg0erORIw1MGwphmwsNAlN_oTXobOwPHVyUk4psLHnXM

Детальна програма:

https://drive.google.com/file/d/1Br9mzSncVxcnw6sDBefygbCAYKExltUE/view?usp=sharing

Англомовна програма:

https://drive.google.com/file/d/1ASMr-CYa_duMdTtCwgKeboEOmvJKNDY_/view?usp=sharing

Читайте також
Католики «Віддати себе, щоб не віддати України, — хай це буде кодексом честі кожного українця», — Глава УГКЦ
Сьогодні, 09:45
Католики У Миколаєві заснували нову громаду УГКЦ
Сьогодні, 09:20
Католики Глава УГКЦ взяв участь у різдвяній програмі у Патріаршому соборі у Києві
27 вересня, 11:00
Католики Патріарх УГКЦ привітав владику Іринея Білика з 75-річчям
27 вересня, 11:53