З благословення Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира і за підтримки митрополита Дніпропетровського Іринея в Дніпропетровську виготовлять копію Туринської Плащаниці.
За інформацією видання «Днепр вечерний», виготовлення копії Туринської Плащаниці відбувається за сучасними новітніми технологіями.
«Здобуттю мною електронних файлів з цифровим зображенням реліквії передували глибокі дослідження і піврічні переговори з групою вчених, які усвідомлюють важливість такої реліквії для православного світу і зуміли нам передати необхідні матеріали, — розповів о. Микола. — Не побоюся бути нескромним, але наш проект – унікальний навіть щодо існуючих копій».
За словами священнослужителя, інші копії виготовлені традиційним поліграфічним способом з нанесенням фарби на тканину в один прохід. «Ми, по-перше, отримали найповніший файл з цифровим зображенням реліквії в різних спектрах. Завдяки низці новітніх наукових відкриттів у сфері вивчення плащаниці відновлюємо максимально достовірну копію, основою якої стане тканина, повністю ідентична тканині I століття», — додав він.
На копії плащаниці, яку виготовляють в Дніпропетровську, буде здійснений двосторонній друк з нанесенням ґрунтовок і фарб в 12 проходів, з поділом на відтінки, півтони з врахуванням найдрібніших деталей.
Виготовлення такої копії — клопіткий процес: лише підготовча технічна робота триває вже 2 місяці. У Страсну п’ятницю, як повідомив священик, майстри розпочали практичну частину — першим кроком стало нанесення поліровки на тканину.
Копія плащаниці виготовляється для майбутнього кафедрального собору Воскресіння Господнього УПЦ.
Отець Микола також висловив сподівання, що «в знак вдячності місту і виконавцям цього проекту дозволять виготовити ще одну копію, спеціально для Дніпропетровська». «Про це я вже молюсь», — додав він.
Для виготовлення плащаниці використовуватиметься лляне полотно ручної роботи, що повністю відтворює тканину I століття. Під час друку на нім використовуватиметься технологія «старіння» тканини. А для роботи з полотном розміром 4,4 на 1,1 метри, як розповіли майстри фабрики «СЛ Графіка», довелося виготовляти нестандартні рами і повністю перебудовувати поліграфічне устаткування.
Як зазначають майстри, у Дніпропетровську виготовляють 6 копію святині — досі у світі існувало лише 5 її копій.
Водночас, як РІСУ інформувала, перша копія Туринської Плащаниці для України зберігається у греко-католицькому архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Виготовлення точної копії святині для України благословив ще Папа Іван Павло ІІ, а вже готову реліквію освятив Папа Бенедикт ХVI. У Римі, звертаючись до української делегації, він сказав, що бажає, аби ця плащаниця обійняла весь наш народ. На сьогодні святиня, що знаходиться в соборі УГКЦ, стала метою численних паломництв.
Щодо кількості копій святині, то в Білорусі, в мінському костелі свв. Симона і Єлени зберігається 7 копія Туринської Плащаниці. Українська копія Туринської Плащаниці, що зберігається в соборі св. Юра у Львові, — 8 у світі зареєстрована і благословенна Папою Римським копія святині, перша після реставрації самої Туринської Плащаниці