Created with Sketch.

Для УПЦ виготовляють копію Туринської Плащаниці

21.04.2010, 12:34

З благословення Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира і за підтримки митрополита Дніпропетровського Іринея в Дніпропетровську виготовлять копію Туринської Плащаниці.

ДНІПРОПЕТРОВСЬК — З благословення Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира і за підтримки митрополита Дніпропетровського Іринея в Дніпропетровську виготовлять копію Туринської Плащаниці. Ініціатор проекту — дніпропетровський священнослужитель протоєрей Микола Несправа. Виготовляють копію святині на дніпропетровському поліграфічному підприємстві «СЛ Графіка».

За інформацією видання «Днепр вечерний», виготовлення копії Туринської Плащаниці відбувається за сучасними новітніми технологіями.

«Здобуттю мною електронних файлів з цифровим зображенням реліквії передували глибокі дослідження і піврічні переговори з групою вчених, які усвідомлюють важливість такої реліквії для православного світу і зуміли нам передати необхідні матеріали, — розповів о. Микола. — Не побоюся бути нескромним, але наш проект – унікальний навіть щодо існуючих копій».

За словами священнослужителя, інші копії виготовлені традиційним поліграфічним способом з нанесенням фарби на тканину в один прохід. «Ми, по-перше, отримали найповніший файл з цифровим зображенням реліквії в різних спектрах. Завдяки низці новітніх наукових відкриттів у сфері вивчення плащаниці відновлюємо максимально достовірну копію, основою якої стане тканина, повністю ідентична тканині I століття», — додав він.

На копії плащаниці, яку виготовляють в Дніпропетровську, буде здійснений двосторонній друк з нанесенням ґрунтовок і фарб в 12 проходів, з поділом на відтінки, півтони з врахуванням найдрібніших деталей.

Виготовлення такої копії — клопіткий процес: лише підготовча технічна робота триває вже 2 місяці. У Страсну п’ятницю, як повідомив священик, майстри розпочали практичну частину — першим кроком стало нанесення поліровки на тканину.

Копія плащаниці виготовляється для майбутнього кафедрального собору Воскресіння Господнього УПЦ.

Отець Микола також висловив сподівання, що «в знак вдячності місту і виконавцям цього проекту дозволять виготовити ще одну копію, спеціально для Дніпропетровська». «Про це я вже молюсь», — додав він.

Для виготовлення плащаниці використовуватиметься лляне полотно ручної роботи, що повністю відтворює тканину I століття. Під час друку на нім використовуватиметься технологія «старіння» тканини. А для роботи з полотном розміром 4,4 на 1,1 метри, як розповіли майстри фабрики «СЛ Графіка», довелося виготовляти нестандартні рами і повністю перебудовувати поліграфічне устаткування.

Як зазначають майстри, у Дніпропетровську виготовляють 6 копію святині — досі у світі існувало лише 5 її копій.

Водночас, як РІСУ інформувала, перша копія Туринської Плащаниці для України зберігається у греко-католицькому архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Виготовлення точної копії святині для України благословив ще Папа Іван Павло ІІ, а вже готову реліквію освятив Папа Бенедикт ХVI. У Римі, звертаючись до української делегації, він сказав, що бажає, аби ця плащаниця обійняла весь наш народ. На сьогодні святиня, що знаходиться в соборі УГКЦ, стала метою численних паломництв.

Щодо кількості копій святині, то в Білорусі, в мінському костелі свв. Симона і Єлени зберігається 7 копія Туринської Плащаниці. Українська копія Туринської Плащаниці, що зберігається в соборі св. Юра у Львові, — 8 у світі зареєстрована і благословенна Папою Римським копія святині, перша після реставрації самої Туринської Плащаниці

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Сьогодні, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Сьогодні, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Сьогодні, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Сьогодні, 16:08