До посту в пам’ять про Голодомор закликала Спілка Української Молоді

28.11.2020, 11:00
Держава
До посту в пам’ять про Голодомор закликала Спілка Української Молоді - фото 1
Членство Спілки української молоді в Україні ініціює проведення акції «Сопричастя» на знак духовної єдності з тими поколіннями українців, які постраждали в часи Голодомору та терору.

"Серед низки меморіальних заходів важливо не загубити пам’ять про саму людину, що стала жертвою тієї неоголошеної війни. Нерідко ми згадуємо про сам факт голоду 1932—1933 років, про його призвідників, але не в стані осягнути жаху, перед яким вiч-на-вiч опинився пересічний українець, з хати якого вимели останню зернину, село якого оточене кільцем вартових, діти якого просять їсти.

Аби зрозуміти — потрібно пережити, або принаймні спробувати це зробити. Саме це є одним iз завдань акції «Сопричастя», покликаної вшанувати пам’ять жертв Голодомору шляхом посту, молитви та доброї справи.

Запрошуємо вас долучитися до акції «Сопричастя» і вшанувати молитвою, постом та доброю справою пам’ять тих, хто невинно загинув під час голоду 1932—1933 років", - йдеться у заклику.

ПІСТ
Кожен, хто погодився взяти участь у цій акції, бере на себе добровільне зобов’язання посту, без вживання страви, впродовж 33 годин (із 7-ї год 27 листопада 2020 року до 16-ї год 28 листопада 2020 року). Це буде своєрідною особистою жертвою кожного з нас на спомин душі невинно загиблих від голоду 1933 року. Дуже важливо, аби ця жертва була усвідомленою, а не механічною. До участі в цьому заході запрошуються лише особи, які досягли 18-річного віку й не мають медичних протипоказань щодо такого добровільного посту.

МОЛИТВА
О 16-й год 28 листопада 2020 р. учасники акції духовно єднаються в спільній молитві за упокій душі невинно вбитих та померлих від голоду.

ДОБРА СПРАВА
Впродовж 33 годин участі в акції кожен її учасник може зробити добре діло, метою якого є допомога ближньому, котрий цього потребує. Кожен може самостійно вибирати, яке добре діло він зробить чи куди спрямує свою пожертву.

Зазначимо, що вперше така акція, започаткована СУМівцями Австралії та членами Тернопільської міської організації Спілки української молоді в Україні, відбулася у 2003 році. З того часу СУМівці щороку, в листопаді, проводять такий захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору.