Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило перелік проектів з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах, сформований з урахуванням рейтингу, що взяли участь у відборі в рамках проекту "Велика Реставрація" у межах президентської програми "Велике будівництво".
Серед 109 обраних на реставрацію об’єктів - 35 сакральних. Сюди входять старовинні церкви, храми, собори, монастирі, приміщення та дзвіниця Національного заповідника "Софія Київська" та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
"“Велика Реставрація” виходить на новий етап. Це вагомий крок до порятунку і збереження нашої спадщини. Адже вона невід’ємна частина нашої ідентичності, історії та нас самих. Тому “Велика реставрація” наочний приклад розуміння ваги культури і поступової зміни усвідомлення та ставлення до культури на рівні держави. Обрані об’єкти – лише початок, адже із запуском процесу реставрації – його вже не спинити, що доводить досвід європейських країн", – прокоментував Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.
Відбір проектів був проведений експертною групою (радою) шляхом оцінювання кожного з них та подальшого формування рейтингу проектів. Об’єкти обрані по всій території України.
У першому відборі взяли участь 211 проектів. Частина з них не була розглянута, оскільки останні є об’єктами комунальної форми власності, що суперечить Порядку відбору проектів, які будуть реалізовані в рамках програми “Велике будівництво”, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року, №1214.
До програми допущено 109 проектів. Їх перелік сформований з урахуванням рейтингу та із зазначенням набраних балів, а також середньою оцінкою проекта (першими у переліку зазначені проекти, які набрали найбільшу суму балів).
Перелік тут.