До суду передали обвинувальний акт стосовно керманича Черкаської єпархії УПЦ МП

16 травня, 17:00
Суспільство
До суду передали обвинувальний акт стосовно керманича Черкаської єпархії УПЦ МП - фото 1
Прокурорами Черкаської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП Феодосія за фактами порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, а також виправдовування та визнання правомірною збройної агресії РФ проти України (ч. 1 ст. 161, ч. ч. 2 і 3 ст. 436-2 КК України).

Про це повідомляють Новини Черкас.

За даними слідства, керівник єпархії у своїх публічних висловлюваннях серед священнослужителів, вірян та в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань, розпалюючи міжрелігійну ворожнечу на користь країни-агресора.

Крім того, після російського вторгнення під керівництвом митрополита було оновлено офіційний сайт єпархії за шаблоном православних інтернет-ресурсів держави-агресора, а також додано гіперпосилання, за якими можна було переходити на сайти РПЦ.

Священнослужитель забезпечував систематичне розміщення інформаційних матеріалів з наративами Московського Патріарха Кирила і закликами до об’єднання Церков та суспільства задля перемоги Росії. Зміст публікацій містив ознаки виправдовування, заперечення та визнання правомірною збройної агресії РФ проти України.

Наразі обвинувачений перебуває під цілодобовим домашнім арештом з електронним засобом контролю.

Досудове розслідування здійснювали співробітники УСБУ в Черкаській області.