Долю конфліктного храму у Заболотті вирішать загальні збори села

Долю конфліктного храму у Заболотті вирішать загальні збори села - фото 1
У селі Заболоття на Рівненщині скликають загальні збори, щоб вирішити подальшу долю храму, на який претендують дві релігійні громади.

Про це 11 травня керівник Вараської громади домовився із селянами, повідомляє Суспільне.

Йдеться про Свято-Іоанно-Богословську церкву, через яку напередодні сталась штовханина між парафіянами ПЦУ та УПЦ МП.

11 травня біля церкви зібралися представники УПЦ МП. Вони обурені вчорашніми подіями.

"Двадцять років ми ходимо! Віру нашу і церкву – ніколи! Будемо битися, сваритися. Путін, Бога помішали з політикою! Ми цього не допустимо!", – наввипередки кажуть люди журналістові.

Присутні парафіяни Православної Церкви України кажуть, що їх не пустили до храму на Великдень. Отець Віктор пояснює: влітку 2019-го року релігійна громада проголосувала за перехід до ПЦУ. Відтоді він чекає на першу Службу.

"Мало зранку відбутися Богослужіння, але нам не дали, щоб пройшло Богослужіння. Цей храм, по документах, все належить Православній Церкві України. Іншої тут громади зареєстрованої нема. Богослужіння будемо служити біля храму, побачимо по обстановці, побачимо, щоб не було конфлікту. Бо, бачте, навіть не можу підійти до храму, бо зараз буде конфлікт", – розповідає настоятель храму, ПЦУ Віктор Когут.

Представник УПЦ МП Сергій Герасимчук твердить – прихильники ПЦУ сфальсифікували результати зборів 2019 року.

"Більшість членів громади проголосували, аби не змінювати юрисдикцію. Вони, коли побачили, що така ситуація, що вони не можуть зібрати більшість, вони збирають групу своїх прихильників, назначають таємно час. В результаті пишуть липовий протокол парафіяльних зборів і з тим же протоколом зборів їдуть до облдержадміністрації", – каже регент чоловічого хору, УПЦ МП Сергій Герасимчук.

УПЦ МП відстоює свою позицію у судах. Сергій Герасимчук пояснює: вони тривають досі, позови продовжують подавати.

Натомість Іван Мельник стверджує, що Верховний суд поставив крапку і визнав право на церкву в Заболотті за ПЦУ. Та демонструє відповідні папери.

"Рівненській окружний суд, Львівський апеляційний і Верховний суд України визнали за православною церквою України, за громадою. Громада є ми і вони. Ми повинні всі ходити в українську церкву і молитися українською мовою і за Україну, за українське військо. А не молитися за якогось батюшку царя у Москві", – говорить т.в.о старости релігійної громади, ПЦУ Іван Мельник.

"В нас є, крім ПЦУ, ще ж і так звані віруючі люди, протестанти чи як їх назвати. Ми ж з ними нормально живемо. Вони купили собі ділянку, поставили кіоск, моляться. Ні я їм не заважаю, ні вони мені не заважають. Так само ми пропонували їм – ми вам поможемо, бо ваші люди теж допомагали з нашим храмом", – розповідає настоятель храму УПЦ МП Андрій Бездомний.

Через понеділкові події у Заболотті поліція відкрила кримінальні провадження. Йдеться про статті "хуліганство" та "самоправство".

"Стосовно прихильників Православної Церкви України було задіяно вогнегасники, для припинення правопорушення відносно прихильників Української Православної Церкви Московського Патріархату. Згідно з витягом з реєстраційної служби, майно, а саме церква, земельна ділянка, належить Православній Церкві України. Проте це рішення не набуло законної сили", – каже заступник начальника Вараського відділу поліції Сергій Бігун.

Голова громади Олександр Мензул приїхав зустрітися з представниками УПЦ МП.
У підсумку сторони домовилися про проведення загальних зборів, на яких виступлять представники обох сторін. Попередньо їх запланували на 22 травня.