Created with Sketch.

Вчилася та викладала в семінарії РПЦ. Херсонський суд виніс вирок очільниці окупаційної адміністрації

04 січня, 13:16

Херсонський міський суд заочно визнав винною у пособництві державі-агресору Євгенію Кузьменко, яка очолювала окупаційну адміністрацію Новотроїцької селищної громади Генічеського району Херсонської області та засудив до 11 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, передає Мост.

Суд встановив, що Кузьменко брала активну участь у діяльності окупаційної влади: виступала з антиукраїнськими заявами, долучалася до організації масових заходів, а також брала участь у проведенні незаконних виборів президента РФ та депутатів Держдуми на тимчасово окупованій території Херсонщини.

Свідки у суді повідомили, що на момент початку окупації Кузьменко не проживала у Новотроїцькому і повернулася туди вже після захоплення громади російськими військами. Також було встановлено, що вона тривалий час навчалася і працювала у духовній семінарії РПЦ в Росії. Після повернення, за свідченнями очевидців, заселяла російських військових у помешкання місцевих жителів, займалася мародерством та їздила на пропагандистські заходи до Москви.

Прокуратура просила призначити покарання у вигляді 12 років ув’язнення з конфіскацією майна, однак суд обрав м’якше рішення. Окрім основного покарання, Кузьменко заборонили протягом 15 років після відбуття строку обіймати будь-які посади в органах влади та надавати публічні послуги.

Вирок ухвалено за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України — пособництво державі-агресору. Рішення ще не набрало законної сили.

Євгенія Кузьменко, за даними ЦЖР, донька Миколи Кузьменка, проросійського благочинного Новотроїцького округу, протоєрея Новокаховської єпархії УПЦ МП, яка є частиною Російської Православної Церкви.

До повномасштабного вторгнення Кузьменко працювала в Херсоні масажисткою.

Читайте також
Суспільство У Дніпрі відбулося чергове засідання суду у кримінальній справі намісника Святогірської лаври
04 січня, 15:39
Суспільство Прокуратура повідомила про підозру очільнику Кузбаської митрополії РПЦ за фінансування війни
04 січня, 13:20
Суспільство У Фейсбуці «сторонні експерти» блокують повідомлення про російський обстріл Києво-Печерської лаври
04 січня, 15:47
Суспільство На Львівщині ув’язнили Свідка Єгови за відмову від мобілізації
04 січня, 10:26