Протестанти краще ніж католики дають собі раду в капіталізмі.
Релігія не має впливу на те, скільки грошей ми заробляємо, але на те, що з ними робити. Це результат дослідження, яке провели серед католиків і протестантів на замовлення Європейського Центрального Банку. Виявилося, що обидва представники християнства заробляють приблизно однаково.
Католики, однак, більше готові поділитися своїм багатством з іншими, вони погоджуються на державний інтервенціонізм в економіці та в соціальній допомозі. У протестантських регіонах є велика різноманітністю доходу. У католицьких спільнотах він більш рівномірний, повідомляє Сatholicnews.
На думку Крістофа Батзена і Франка Бетза, вчені, які зробили дослідження, менталітет європейців все ще зберігає теорію Макса Вебера. Відповідно до цього протестанти краще ніж католики дають собі раду в капіталізмі. Важку працю сприймають як засіб порятунку, що також сприяє накопиченню багатств. Недавні дослідження підтвердили це, однак, лише частково. Релігія ніяк не впливає на ставлення до роботи, однак, визначає наше ставлення до інших людей. Католики більш соціально чутливі, а протестанти є більш егоїстичними – наголошують соціологи. Вони зазначають, що їхні дослідження підірвали теорію Маркса. Релігія аж ніяк не є "опіумом для народу". Вона має безперечний уплив на наші переваги – стверджують дослідники. Вони проводили свої дослідження в різних кантонах Швейцарії.