Древлеправославна Церква України юридично оформила вихід з підпорядкування Москві, - ДЕСС

02.11.2022, 16:34
Древлеправославна Церква України юридично оформила вихід з підпорядкування Москві, - ДЕСС

Древлеправославна Церква України (ДЦУ) відновила свою історичну назву та юридично зареєструвала самостійний релігійний центр. Відповідник назви англійською – Ancient Orthodox Church of Ukraine.

Про це йдеться на офіційній сторінці Державної служби з етнополітики і свободи совісті (ДЕСС).

У повідомленні сказано, що ДЦУ пройшла крізь численні заборони з боку московської/російської і згодом радянської влади. Однак, досвід цієї релігійної спільноти вкотре засвідчив, що жодні заборони не знищать щиру віру. З 1988 спільнота змогла відновити діяльність у правовому полі, однак, лише як складова Російської (Руської) Православної старообрядницької Церкви. Водночас духовний центр Древлеправославної Церкви – в Україні, у селі Біла Криниця Чернівецької області.

Білокриницька Митрополія древлеправославних християн має у своєму канонічному підпорядкуванні парафії на теренах Румунії, США, Канади, Італії, Австралії, Німеччини, Грузії, Латвії та інших країн Європи.

Віряни Древлеправославної Церкви України – древлеправославні християни. Термін «старообрядці» не був самоназвою– її дали ззовні. Віряни України повертаються до власної назви ‒ древлеправославні християни. Прийнятним також є термін «старовіри».

Таким чином, Древлеправославна Церква України (ДЦУ) відновила свою історичну назву та юридично оформила важливий крок до автокефалії ‒ вихід з підпорядкування Московській Митрополії Російської (Руської) Православної Старообрядницької Церкви. Відповідно Древлеправославна Церква України (назва до зміни – Управління Київської і Всієї України Єпархії Руської Православної Старообрядницької Церкви) не є складовою і не підпорядковується Російській Православній Старообрядницькій Церкві.

Новий статут Древлеправославної Церкви України – важливий крок на її шляху до визнаної автокефалії, проголошеного навесні цього року. Запрошуємо ознайомитися зі зверненням духовенства Київської та всієї України архієпископії Руської Православної старообрядницької Церкви від 3 квітня 2022 року. Це важливий історичний документ на шляху пошуку свободи, правди та християнської любові. Він є яскравим свідченням відваги відмовитися від нав’язаних ідентичностей і подолати кількасотлітнє насилля в духовній сфері.

Від сьогоднішнього ранку (2 листопада 2022 року) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) – Древлеправославна Церква України.

Читайте також
Православні В ДЕСС назвали відокремлення Древлеправославної Церкви України від Москви - взірцем правильної позиції щодо російського агресора
25.01.2023, 10:10
Православні Проти російського ченця порушили справу через підтримку України
01.11.2022, 10:45
Православні Старообрядницька релігійна громада Чернівців вийшла з підпорядкування Московської митрополії
22.07.2022, 09:00
Православні Духовенство Київської і всієї України архиєпископії Російської Православної старообрядницької Церкви заявило про бажання отримати автокефалію
09.04.2022, 12:52