Created with Sketch.

Душпастирі покликані допомагати людям зцілитися від корупції – Послання Синоду Єпископів УГКЦ

07.04.2016, 13:11

Душпастирі покликані допомагати людям зцілитися від корупції, а особливою лічницею людського сумління від усякого гріха є Святе Таїнство Сповіді», - йдеться в Посланні Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ «Про подолання маральної недуги корупції» від 6 квітня.

Душпастирі покликані допомагати людям зцілитися від корупції, а особливою лічницею людського сумління від усякого гріха є Святе Таїнство Сповіді», - йдеться в Посланні Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ «Про подолання маральної недуги корупції» від 6 квітня.

Сумління кожної чесної особи є особливим простором, у якому діє Господня благодать у людському житті», - йдеться в документі. - Цей голос будить нас, робить нас вразливими до добра й зла та здатними приймати рішення, згідні з Божою волею щодо нас і наших ближніх. Якщо ж це внутрішнє осердя, яке Святе Письмо ще називає серцем, є морально знищеним, «то людина часто вже не відчуває, що корупція є злом».

«Особливою лічницею людського сумління від усякого гріха є Святе Таїнство Сповіді, - пишуть автори Послання. - У цьому Таїнстві наш Спаситель, за посередництвом служіння свого священика, як той євангельський милосердний самарянин, виливає оздоровчі потоки Божого милосердя на наші рани, допомагаючи нам двигнутися з неволі грішних звичок, і дарує нам необхідну благодать, щоб протистояти руйнівній силі скорумпованого суспільства. Кожен віруючий, перш ніж приступити до Покаяння, нехай зробить щирий іспит сумління перед Господнім обличчям, щоб з’ясувати, чи часом не завинив проти суспільної справедливості та любові до ближнього через участь у корупційних діях, через створення корупційних схем чи сприяння їм, через давання, приймання або вимагання хабарів тощо. Усвідомлення свого гріха – це ознака живого сумління і перший крок до зцілення. Відтак смиренне визнання гріха перед Богом у присутності священика в Таїнстві Сповіді має супроводжуватися щирим прагненням розірвати з цим гріхом та готовністю великодушно виправити завдану іншим людям та всьому суспільству шкоду. А душпастирі нехай чувають над сумлінням своїх вірних та під час уділення Таїнства Покаяння звертають увагу каяників на гріх корупції, пояснюючи його велику небезпеку, яка в деяких випадках може навіть стати перешкодою для спасіння їхньої безсмертної душі».

Синод єпископів УГКЦ також закликає вірян молитися за за людей, поневолених гріхом корупції.

«Добрим почином у змаганні за очищення суспільства від цього зла можуть стати парафіяльні «Книги чесності», в яких будуть записані імена людей, котрі добровільно та урочисто відмовляться від давання та приймання хабарів чи здійснення інших корупційних дій», - наголошують єпископи.

Читайте також
Суспільство Митрополит ПЦУ прокоментував фрески зі зображенням політиків у соборі Луцька
Вчора, 17:24
Світові Кирил дорікнув росіянам за апатичність та незацікавленість у війні проти України
Вчора, 16:20
Міжконфесійне На Чернігівщині під час війни до ПЦУ приєдналося 28 громад УПЦ МП
Вчора, 16:01
Міжконфесійне Єрархи УПЦ МП, які не засудили неканонічні дії РПЦ, мають пояснити свою позицію, - експерт
Вчора, 15:08