Дві парафії УГКЦ у Нідерландах перейшли на григоріанський календар

18.11.2020, 16:04
Католики
Дві парафії УГКЦ у Нідерландах перейшли на григоріанський календар - фото 1
З 15 листопада 2020 року дві українські парафії УГКЦ з м. Утрехт та у м. Алкмар, що в Нідерландах, перейшли на григоріанський календар.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Протягом останніх трьох тижнів проводилось голосування у храмах (18, 25 жовтня, 1 листопада). Врешті, абсолютна більшість підтримали і проголосували «за» перехід громад. Результатом цього, з благословення Апостольського адміністратора єпархії св. Володимира в Парижі Гліба Лончини 15 листопада зміни стали чинними.

Відтепер 15 листопада у вірних цих парафій розпочинатиметься Різдвяний піст, а Різдво Ісуса Христа буде припадати на 25 грудня. Це стосується також усіх інших свят у році.

Думки щодо переходу різнилися, бо зміна календаря частково означає відмову від традиції. Однак проживання в країні, де Різдвяні дзвони дзвонять 25 грудня, а 7 січня – звичайний будень все ж схилило до такого рішення.

Отець Микола Буцяк, душпастир обох парафій, подякував усім, хто в цей час карантинних норм та обмежень, приходить у храми на молитву, і також взяв участь у голосуванні. Він попросив кожного про молитву, щоб цей перехід відбувся плавно, без нарікань та шкоди а тільки на Божу славу, користь та добро усіх.