Експерт попередив про геополітичну загрозу російського проєкту у Бабиному Яру

10.06.2021, 15:55
Держава
Експерт попередив про геополітичну загрозу російського проєкту у Бабиному Яру - фото 1
Зеленський втягується у пропагандистську затію Кремля. Російський проєкт мали би заблокувати на старті. З нього може вирости додаткова геополітична загроза.

Про це заявив у коментарі Gazeta.ua політолог Михайло Басараб.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль надав доручення Фонду державного майна віддати в оренду приватному російському проєкту "Меморіал Голокосту "Бабин Яр" реконструйований на державні кошти будинок колишньої контори Лук'янівського єврейського кладовища. Він є частиною українського проєкту комплексної меморіялізації Бабиного Яру. Про це повідомляв співпрезидент Асоціації єврейських організацій і громад України Йосиф Зісельс.

"Росія хоче використати цей майданчик і тему Голокосту для дискредитації України на міжнародній арені. Кожен, кого залучили, отримав якусь вигоду: піар, фінанси, преференції у бізнесі з Росією абощо... В оточенні президента Зеленського є лобісти російських інтересів. Кремлівський проєкт може просувати керівник Офісу Єрмак... Правлячий клас України має розуміти важливість гуманітарної складової у безпеці – захист національної пам'яті, культури, державної мови. Доки вважатимуть це питанням десятого порядку, доти будуть проблеми. Кремль використовує зараз проблематику гуманітарної експансії як основну зброю проти України і Заходу. Російський проєкт мали би заблокувати на старті. Бо з нього може вирости додаткова геополітична загроза, коли завдяки спорудженому у Києві російському пропагандистському комплексу Україну і українців виставлятимуть на весь світ як основного пособника Третього Рейху у питанні Голокосту. Це ж давня російська маячня.Росія хоче використати трагічну сторінку в історії людства, щоб зробити крайніми українців, очорнити Україну", - прокоментував Михайло Басараб.

За його словами, проєктом меморіалу мала би займатись держава.

"Такий проєкт існує, розроблений українськими науковцями і затверджений на урядовому рівні. За ним на місці трагічних розстрілів у Бабиному Яру не можна зводити капітальних будівель. Обговорення цього ландшафтного проєкту з боями пробиває громадськість. Тобто громадськість захищає державний проєкт, а влада фактично стала на бік російського. Ситуація абсурдна. Остаточну крапку в цьому питанні мав би поставити Зеленський, оскільки він вже дав втягнути себе в скандал. Заборонити російський проєкт. Пояснити, в чому його шкода для держави Україна. І дати "зелене світло" вже розробленому українському. Залучити ресурси державного бюджету, неросійських меценатів. Речі треба називати своїми іменами – є російський проєкт і є український державний. Зеленський має про це заявити", - резюмував Михайло Басараб.