Created with Sketch.

Експерти радять заблокувати будівництво навколо Софії Київської та Києво-Печерської лаври

16.03.2012, 11:54

Експерти Українського товариства охорони пам'яток історії та культури розробили стратегію збереження культурної спадщини Києва.

Експерти Українського товариства охорони пам'яток історії та культури розробили стратегію збереження культурної спадщини Києва.

У документі, як інформує «Комерсант», основна увага приділяється чотирьом культурним об'єктам столиці - Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, Національному заповіднику "Софія Київська", архітектурному музею "Київська фортеця" і державному історико-архітектурному заповіднику "Стародавній Київ" на Подолі.

Українське товариство охорони пам'яток історії та культури (УТОПІК) - громадська організація, створена в 1966 році. Її діяльність пов'язана зі збереженням історичних та культурних об'єктів. Зокрема, УТОПІК задіяло кошти меценатів на відновлення замків у Закарпатській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій областях та Золотих воріт у Києві.

Щодо Києво-Печерської лаври і Софії Київської, автори стратегії пропонують остаточно визначити межі території заповідників і заблокувати забудову буферних зон навколо них. Затвердити план території, на думку фахівців УТОПІК, необхідно і в заповіднику "Стародавній Київ".

Разом з тим перший заступник голови УТОПІК Микола Пархоменко переконаний, що київська влада не візьме до уваги рекомендації, викладені в документі. За його словами, стратегія розвитку Києва до 2025 року, прийнята Київрадою в грудні 2011 року, розглядає пам'ятники культури столиці лише як джерела доходів.

"Міська влада, орендодавці і власники пам'яток цікавляться цими об'єктами тільки з точки зору отримання прибутку. Найчастіше їх найбільше цікавить земельна ділянка, на якій розташований об'єкт, особливо якщо він знаходиться в центрі столиці", - вважає пан Пархоменко.

Заступник голови Київської міської держадміністрації (КМДА) Леонід Новохатько запевнив "Комерсант", що значна частина пропозицій авторів стратегії збереження культурної спадщини "абсолютно збігається з планами міської влади". "Проте деякі пам'ятники, перераховані в документі, перебувають у державній власності. Ними займається не місто, а Міністерство культури. Це стосується, наприклад, Києво-Печерської лаври і Софії Київської, - пояснив він.

Читайте також
Суспільство У Польщі відлили дзвони для холодноярського козацького храму
Сьогодні, 16:21
Суспільство У Черкасах суд на митрополитом УПЦ МП Феодосієм перенесли через повітряну тривогу
Сьогодні, 15:53
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59