Created with Sketch.

Екуменічною молитвою та культурно-мистецькими заходами відзначили День Героїв у Львові

29.05.2023, 10:43

Щорічно 23 травня українці відзначають День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії.

З цієї нагоди, сьогодні, 28 травня, на Львівщині відбулись святкові та поминальні події, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Так, представники влади, військові, громадськість взяли участь у молитві за Україну та її захисників. Екуменічну молитву провели у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла УГКЦ у Львові.

«Сьогодні відзначаємо День Героїв, людей, завдяки яким ми маємо шанс жити і бути тут. Це люди, яким треба дякувати кожного дня, щодня за них молитися і пам’ятати. У Гарнізонному храмі кожен може написати лист до Героя, який вже ніколи не зможе його прочитати: пишуть жінки, діти, батьки. І це невимовний біль. Пам’ятаймо тих, хто віддав життя, як на цій війні так і на всіх війнах в ім’я України. А всім нашим хлопцям і дівчатам, які зараз на передовій, якнайшвидшого повернення з перемогою. Нам потрібно не забувати, що в єдності наша сила і лише підтримуючи один одного – переможемо», – наголосив очільник Львівщини Максим Козицький.

На площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку презентували культурно-мистецьку програму.

Присутні хвилиною мовчання вшанували полеглих Героїв та виконали Державний Гімн України.

«Сьогодні відзначаємо День Героїв і це особливе свято. Особливе свято з гірким присмаком, бо маємо вже тисячі Героїв, які віддали свої життя за нашу свободу. Але також – це свято нашої величі, нескореності і славної нашої воєнної традиції. Його почали відзначати ще члени ОУН, воїни УПА на честь свого провідника Євгена Коновальця, який став символом боротьби українців за свободу. І саме в день його загибелі 23 травня 1938 року вирішили відзначати День Героїв. Коновалець ще за життя був легендою, він був полковником армії УНР і так само, як ми зараз, боровся за нашу незалежність проти тієї самої московської орди», – зазначив під час виступу учасник Революції Гідності, учасник АТО, активний громадський діяч, учасник російсько-української війни у складі окремого стрілецького батальйону «Карпатська Січ» Андрій Лібич.

Від також додав: «Коновалець був вбитий, але не був вбитий його дух. І він став тим прикладом для нащадків і є ним сьогодні і сотні-тисячі теперішніх бійців, я і мої побратими, пішли у бій тільки тому, що мали такі приклади в минулому, таких наставників як полковник, його сподвижники, борці УПА. Я хочу підкреслити, що ми є спадкоємцями саме їхньої боротьби. Адже тривалий час нам нав’язували різні совєтські міфи і неправдиву історію. Ми нарешті повертаємо свою історію, своїх Героїв».

Українській патріотичні пісні для усіх присутніх виконав Павло Табаков та вихованці його Творчої школи, а також оркестр Національної академії сухопутних військ, які музично супроводжували захід.

Читайте також
Держава У Верховній Раді України провели Різдвяний молитовний сніданок
21.12.2024, 10:00
Держава Глава УГКЦ очолив у Києві панахиду за жертвами Голодомору-геноциду
24.11.2024, 09:23
Держава Митрополит Онуфрій видав звернення до Дня пам’яті жертв Голодоморів
23.11.2024, 16:55
Держава Президент вшанував пам’ять жертв голодоморів в Україні
23.11.2024, 16:00