Екзарх Вселенського Патріарха презентуватиме перше в Україні видання Євангелія в форматі «а́пракос»

Екзарх Вселенського Патріарха презентуватиме перше в Україні видання Євангелія в форматі «а́пракос» - фото 1
У п’ятницю, 27 січня о 13:00, у Ставропігії Вселенського Патріархату в Україні відбудеться презентація першого богослужбового Євангелія-а́пракос в перекладі українською з грецької.

Євангеліє-а́пракос - тип богослужбових книг Святого Письма, текст в яких укладено не у звичайному послідовному порядку, а згідно з річним календарним розкладом богослужбових читань, починаючи з неділі Святої Пасхи. Про це інформує Місія «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні» на сторінці у Фейсбук.

Як йдеться у повідомленні, це перше за кілька століть Євангеліє-а́пракос українською - є новим вдосконаленим перекладом з грецької, видане в православному середовищі для богослужбового вжитку за прикладом елінської літургійної традиції.

"Екзарх Вселенського Патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл розповість про апробацію богослужбового вжитку подібного формату Святого Письма, а також закличе до дискусії зі створення єдиного перекладу Євангелія українською, авторитетного для всіх юрисдикцій. У свою чергу, укладачі (перекладачі, редактори) розкажуть про особливості роботи над цим унікальним виданням", - йдеться у повідомленні.

Видання надруковане для безоплатного розповсюдження за фінансової підтримки Української Православної Церкви США (Вселенський Патріархат) Ukrainian Orthodox Church of the USA Українська Православна Церква США.