Created with Sketch.

Фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували з Криму до Росії, – правозахисники

30.06.2021, 07:11

Двох фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Аліма Суф'янова і Сейрана Хайредінова етапували з кримського СІЗО до Ростова-на-Дону (Росія).

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на громадське об'єднання «Кримська солідарність» та адвоката затриманих Лілю Гемеджи.

«Згідно з міжнародним законодавством, це порушує 49 статтю IV Женевської конвенції, що забороняє під будь-яким виглядом депортацію жителів окупованої території. Порушенням є в цілому практика етапування жителів Криму до Росії, що стосується й ув'язнених», – сказала Гемеджи.

Раніше підконтрольний Росії Верховний суд Криму ухвалив залишити під вартою Аліма Суф'янова і Сейрана Хайредінова.

7 липня 2020 року під час масових обшуків у Криму були затримані семеро осіб. Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід для шістьох затриманих у вигляді тримання під вартою. Ісмет Ібрагімов, Зекір'я Муратов, Вадим Бектеміров, Еміль Зіядінов, Алім Суф'янов, Сейран Хайредінов були заарештовані в залі суду й поміщені в слідчий ізолятор Сімферополя. Олександра Сизикова, який має інвалідність І групи по зору, відправили під домашній арешт. Усі затримані звинувачуються в причетності до релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

Читайте також
Держава Мер Черкас закликав СБУ жорсткіше діяти стосовно Московської Церкви
Сьогодні, 15:13
Держава Єпископи Постійного Синоду УГКЦ зустрілися зі секретарем РНБО
Вчора, 17:31
Держава Верховний суд РФ відмовив в апеляції фігуранту «справи кримських мусульман» Ібрагімову, – адвокат
Вчора, 13:56
Держава У Москві пройшли масові обшуки у Свідків Єгови
30 червня, 11:04