Created with Sketch.

Філадельфійська архиєпархія УГКЦ долучається до cтворення Національного Музею Голодомору-Геноциду в Києві

01.11.2021, 12:22

Єпископ-помічник Філадельфійський владика Андрій Рабій звернувся до вірних архиєпархії з закликом фінансово підтримати cтворення Національного Музею Голодомору-Геноциду в Києві.

"Долучуйтеся до доброї і дуже потрібної справи – створення чудового і потрібного Національного Музею Голодомору-геноциду, який правдиво, цікаво, широко висвітить жахіття Голодомору, вшануває пам’ять усіх померших і ми взнали їхні імена, і нагадуватиме про звірства сталінсько-радянського режиму в Україні. Це потрібно зробити для наших майбутніх поколінь, для майбутнього України та попередження такого жахіття де-небудь у світі", - йдеться у зверненні.

Уряд України оголосив про створення Меморіалу пам’яті жертв голодоморів. У 2010 році було відкрито меморіальну частину, тепер вже Національного музею Голодомору-геноциду на березі ріки Дніпра у місті Києві. Ця перша частина Меморіалу складається з частин: дві скульптури янголів, що є символічним входом до музею, площа «Жорна долі», по колу якої розташовані художні скульптури жорен, а в центрі площі — скульптура дівчинки, яка має назву «Гірка пам’ять дитинства».

«Свіча пам’яті» оточена комплексом художніх композицій (лелеки, залізні хрести, кам’яні брили, плити із викарбуваними роками злочину проти українського народу). Зала пам’яті — центральна частина Меморіалу, яка наразі виконує функції музею, алея «Чорні дошки» — гранітні плити із переліком населених пунктів, до яких був застосований спеціальний режим винищення населення під час Голодомору.

Зараз тривають роботи над другою, музейною, частиною Меморіалу. Вартість проекту – 125 мільйонів доларів США, з яких 65 мільйонів є надано українським урядом для будівництва музею, а 60 мільйонів потрібно зібрати для створення та облаштування матеріалів музею, проведення досліджень та заснування фонду на його подальше існування та розвиток. Саме цим займається Міжнародний благодійний Фонд Музею Голодомору, який був створений трьома організаціями – Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса», Громадський комітет з вшанування пам`яті жертв Голодомору – геноциду 1932-1933 рр., та Світовим Конгресом Українців.

Як йдеться у повідомленні Філадельфійської архиєпархії, Глава УГКЦ звернувся з проханням до українців, українців в серці та всіх людей доброї волі долучитися до збірки коштів для створення музею.

Детальніше, як зробити внесок, тут.

Додамо, примусове та довготривале голодування мільйонів українців призвело до смерті принаймні 10.5 мільйонів згідно найновіших розслідувань! Це була навмисна політика як реакція на спротив волелюбного селянства проти введеної колективізації у 1928 році, коли забиралися приватні ділянки, худобу та сільськогосподарське знаряддя до колгоспів, примушували до праці в колгоспі, де платили збіжжям, якого було мало прогодувати родину.

Сьогодні достеменно невідомо скільки людей загинуло в час Голодомору. Більшість істориків та науковців ставерджує, що понад 7 мільйонів померли в Україні та 3 мільйони українців на Кубані, Центрально-Чорноземній області, Поволжі та Казахстані. Окрім кількості, важко встановити імена тих, хто загинув від Голодомору, бо було заборонено записувати дійсну кількість смертей. Сьогодні виявлено таємні списки деяких сільрад із переліком померлих в 1932–1933 роках. Ці списки вдвічі перевищують офіційні дані. Існувала заборона записувати причину смерті як «голод», тому в актах про смерть вказували «від тифу», «виснаження», «від старості». В 1934 році всі книги РАЦСів про реєстрацію смертей були передані до спеціального відділу ГПУ. Українці вимирали сім’ями, селами, і не завжди померлих обліковували. Рівень незареєстрованої смертності невідомий, але цілком очевидно, що померли мільйони.

Читайте також
Україна і світ У Вашингтоні відзначили 75-річчя парафії Пресвятої Родини УГКЦ
01 листопада, 11:30
Україна і світ СКУ до роковин Голодомору закликає нагадати світові про злочини режимів Сталіна і Путіна
01 листопада, 11:00
Україна і світ УПЦ США та Діаспори вшанує пам’ять жертв Голодомору та загиблих українських воїнів
01 листопада, 10:30
Україна і світ СКУ запустив адвокаційну кампанію до дня пам’яті жертв Голодомору
01 листопада, 10:12