Філадельфійська архиєпархія УГКЦ допомагає потерпілим від паводків  на заході України

Паводок на Заході Украіни - фото 1
Паводок на Заході Украіни
Відповідаючи на заклик Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави Української Греко-Католицької Церкви, та з благословення архиєпископа Бориса Ґудзяка, Філадельфійська архиєпархія розпочала збірку коштів для допомоги потерпілим від паводків в Західній Україні.

Перших 25 тисяч доларів були надіслані 2 липня на рахунки Івано-Франківської архиєпархії, Коломийської та Чернівецької єпархій.

Станом на 2 липня зібрано більше 32 тисяч через кампанію у Facebook, через збірки на парафіях архиєпархії та індивідуальні пожертви, надіслані поштою.

Перша збірка на парафіях відбулася 27-28 червня, а друга буде проведена 4-5 липня.

«Географія жертводавців нашої філадельфійської кампанії широка і дуже цікава. Відгукнулися не лише вірні нашої архиєпархії, але люди доброї волі з 21 штату у США, а також з Канади, Франції, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Австрії, Норвегії, Швеції, Великобританії, Бельгії, Італії та навіть України. До збірки на архиєпархіальній сторінці у Facebook вже долучилися більше 400 осіб. Майже 90% коштів надходить від українців, що мешкають за кордоном і бажають відгукнутися, щоб допомогти братам і сестрам в Україні, що постраждали», — розповідає владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійський.

З огляду на те, що з відстані важко збагнути усі потреби постраждалих, архиєпархія вирішила передати кошти церковним структурам на місцях — в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

«Фінансова допомога дозволяє бути швидкими і гнучкими. Постраждали сільськогосподарські регіони, де люди не мають високих доходів, а залежать багато від своїх господарств. Через паводок вони втратили урожай, постраждали їхні будинки. Наш християнський обов’язок є допомогти їм у цей скрутний час — духовно і матеріально. Ми не знаємо конкретних потреб, тому опираємося на обізнаність і второпність місцевих церковних структур, особливо благодійної організації “Карітас-Україна”», — зазначив владика Андрій.

Він зауважив, що архиєпархія має тривалу історію допомоги Україні у кризових ситуаціях: відбуваються збірки на допомогу військовим та капеланам, бідним та інші потреби окремих парафій та єпархій. Долучалися вірні архиєпархії та всіх єпархій в Америці також і до будівництва собору Воскресіння в Києві.

Збірка на парафіях, через індивідуальні пожертви та кампанія на Facebook триває. Архиєпархія вирішила зробити перший переказ коштів, щоб якомога швидше допомогти постраждалим. Наступні перекази здійснюватимуться в міру надходження коштів. Звітами про допомогу постраждалим архиєпархія поділиться згодом з усіма жертводавцями.