Форум УПЦ МП за всеосяжний мир звинуватив сепаратистів у блокуванні ремонту «дороги життя» на Донбасі

24 вересня у Києво-Печерській лаврі відбулася пресконференція учасників Міжнародного форуму «Люди миру», організованого УПЦ МП на Донеччині, на якій було зачитано «Звернення учасників форуму, жителів Донецької та Луганської областей до Президента України Володимира Зеленського».

Форум УПЦ МП скаржиться на сепаратистів, які не дають відремонтувати «дорогу життя» на Донбасі, повідомляє "Релігія в Україні".

Форум УПЦ  МП за всеосяжний мир звинуватив сепаратистів у блокуванні ремонту «дороги життя» на Донбасі - фото 59215

 

У зверненні підтримуються домовленості сторін конфлікту на Донбасі про всеосяжний режим припинення вогню і водночас констатується, що є "багато питань, які не може вирішити тільки наша українська сторона", зокрема йдеться про розбомблену "дорогу життя", яку не дають відремонтувати сепаратисти.

Наголошується, що більшість з тих, хто взяв участь у роботі форуму – це люди, що живуть поряд з лінією розмежування, та переселенці, "які сильно відчувають різницю між реальним обличчям війни та відображенням її в телевізорах".

"На Форумі ми розглянули стан справ в соціальній сфері нашого життя жителів та переселенців Донбасу і Сходу України. Ми почали розгляд питань, які сьогодні є для нас питаннями виживання – медицини, освіти, вирішення житлових та побутових проблем. Ми почали розробку програми дій по відбудові мирного життя людей на Донбасі та Сході України. Початок нашої роботи показав необхідність створення виконавчого органу Міжнародного громадянського Форуму «Люди Миру», який представлятиме проекти та програми, розроблені учасниками Форуму, в органах державної влади, місцевого самоврядування України, міжнародних установах та організаціях", — йдеться у зверненні.

"Але є багато питань, які не може вирішити тільки наша українська сторона. Так, наприклад, ті з нас, хто мешкає в населеному пункті Жованка, селища Зайцево (а нас там проживає 105 громадян), з яких 7 дітей, щоб дістатися до самого близького до нас містечка – Бахмута, добираються по бездоріжжю – дорога була розбомблена... Вже кілька місяців, як силами Донецької обласної адміністрації були підвезенні всі матеріали та техніка для прокладки дороги. Але тому, що для проведення робіт потрібне підписання двостороннього режиму тиші, ці роботи заморожені. 4 вересня 2020 року повторно надійшла заявка від керівника ВЦА селища Зайцево щодо забезпечення безпечного проведення робіт по ремонту автомобільної дороги від траси Т 0513 до н. п. Жованка. Командуванням Об’єднаних сил було позитивно розглянуто заявку та надані гарантії безпеки на дотримання режиму припинення вогню з боку Збройних Сил України, у період з 15.09.2020 по 15.10.2020 № 5648 від 06.09.2020. Але гарантії безпеки від другої сторони конфлікту, через СММ ОБСЄ до цього часу не надані!".

Тому учасники форуму просять президента "звернутися до лідерів Нормандської переговорної групи про невідкладне прийняття необхідних рішень та зробити все можливе для встановлення миру на Сході України".

"Ми звертаємося до Вас, вельмишановний пане Президенте, а також до всіх суспільних сил, громадян України та міжнародної спільноти з пропозицією про співробітництво та об’єднання зусиль у спільній праці по закінченню війни, запобіганню соціальної, екологічної та гуманітарної катастроф, відродженню та сталого розвитку Донецької та Луганської областей", — закінчується звернення.

Нещодавно опубліковано розслідування російських журналістів про те, як впливові чиновники російського уряду та адміністрації президента РФ керують захопленою частиною Донбасу.