• Головна
  • Новини
  • Геї, які себе вважають християнами, хочуть у Києві провести міжнародний форум...

Геї, які себе вважають християнами, хочуть у Києві провести міжнародний форум

14.08.2013, 12:53
Геї, які себе вважають християнами, хочуть у Києві провести міжнародний форум - фото 1
У Києві 15-18 серпня відбудеться VI форум ЛГБТ-християн (співтовариство лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів, що поєднують нетрадиційний спосіб життя з прийняттям християнства), який збере делегації Східної Європи та Центральної Азії.

1376403611_10-h.jpgУ Києві 15-18 серпня відбудеться VI форум ЛГБТ-християн (співтовариство лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів, що поєднують нетрадиційний спосіб життя з прийняттям християнства), який збере делегації Східної Європи та Центральної Азії.

Тема форуму "Будь сильний та відважний» заявлена за книгою Ісуса Навина 1:9. Місце проведення заходу - не афішується, повідомляє портал "Релігія в Україні".

На даний момент на форум зареєструвалися близько сотні представників 12 країн Східної та Західної Європи (Україна, Росія, Білорусь, Польща, Естонія, Вірменія, Німеччина, Нідерланди, Швейцарія, Норвегія, Ізраїль, США). Передбачається, що основними учасниками заходу стануть все ж представники України та Росії. Очікується також участь у форумі геїв-християн з числа інвалідів.

Форум відкриється проповіддю на тему "Будь сильний та відважний». Потім у програмі заплановані пленарні засідання, лекції, тренінги, заняття в малих групах, молитви, спів, богослужіння, екскурсії святими місцями Києва.

Серед ведучих - Ірина Швайн, пастор Реформаторської Протестантської Церкви Швейцарії; Джим Малкехі, заявлений як священик Православної Церкви Західної Традиції, пастор метропольної громади Церкви (Церкви Міського Співтовариства), координатор від метропольної громади церкви по Східній Європі, виходець із США, який нині проживає в Україна; активісти ЛГБТ-церков Борис Хома, Ілля Жданов та багато інших.

Зокрема, пленарне засідання "Як будувати відносини по-християнськи" проведуть Тетяна Лехаткова, лідер групи ЛГБТ-віруючих «Nuntiare et Recreare» з Санкт-Петербурга, і Михайло Тумасов, керівник організації з захисту прав ЛГБТ «Аверс» із Самари, а лекцію «Есхатологія Содому - традиція, що стоїть за Ап. Павлом, що написав Послання до Римлян 1:26-27» прочитає доктор Махаїл Брінкшредер, співпрезидент Європейського Форуму ЛГБТ-християнських груп, засновник« Групи вивчення гей-теології» і щомісячника «Католицька квір-громада» в Мюнхені (Німеччина). Культуролог, магістр релігієзнавства, член Ради Російської ЛГБТ-мережі Валерій Созаєв проведе лекцію «Поважаючи свою сексуальність: теологія гідності людини і ЛГБТ».

На форумі планується закритий показ фільму «Молитви за Боббі». Ведучим цього ток-шоу стане Ілля Жданов, фахівець з "голубої" тематики в літературі і мистецтві з Карелії.

Не виключено, що у форумі візьме участь також колишній насельник Києво-Печерської лаври, а нині екзарх Києва і всієї України Автокефальної Грецької Православної Церкви Америки і Канади (перебуває за межами канонічного спілкування з традиційними Православними Церквами), єпископ Переяславський і Богуславський Володимир (Вільде), який займається пастирським піклуванням представників ЛГБТ.

Як йдеться у повідомленні, точна інформації про місце і час проведення форуму буде повідомлятися кожному учаснику особисто за кілька годин / днів до початку заходів. Більше того, учасники за бажання можуть представлятися своїми псевдонімами. Обов'язковими для учасників є відвідування як мінімум 80% заходів. Вже озвучені деякі з тем секцій форуму цього року:

1. Пасторська робота: Робота з профілактики ВІЛ, робота з ВІЛ-позитивними, домашнє насильство.

2. Значення і важливість камінг-ауту («вихід із шафи»): різні думки.

3. Одностатева пара: як будувати відносини з християнської точки зору?

4. Місця Біблії, що засуджують гомосексуальність: помилки перекладу, обман або омани?

5. Твердість, мужність у протистоянні гомофобії / трансфобії в церкві і в суспільстві.

6. Активізм у сфері захисту прав людини / ЛГБТ.

7. Дискримінація в церкві: як протистояти?

8. Як поєднувати гомосексуальність / трансгендерність і віру, стосунки з Богом?

9. Екуменічне християнський рух: історія, теорія і практика.

10. Створюємо інтернет-церква, відкриту і приймаючу ЛГБТ.

11. Про мужність ЛГБТ-християн в мистецтві і через мистецтво: кіно, музика, театр, література.

12. Внутрішня гомофобія: що це і як вона проявляється.

13. Кращі приклади мужності християн в історії людства.

14. «Зцілення» від гомосексуальної орієнтації - чи від Бога? У чому природа таких «зцілень»?

15. Діалог з Церквами.

16. Літургія (основи літургії, підготовка до богослужіння).

Учасниками форуму можуть бути як представники ЛГБТ-спільноти (лесбіянки, геї, бісексуали, трансгендери), так і християни, які не мають відношення до ЛГБТ-спільноти. При цьому організатори події настійно не рекомендують його учасникам

«Демонструвати претензії на знання" абсолютної Істини"», а також обговорювати міжконфесійні відмінності, оскільки передбачається «знайти спільне, проявити любов, надати духовну і моральну підтримку один одному».

Порталу "Релігія в Україні" вдалося з'ясувати, що на сьогоднішній день в Україні діють дві основні організації ЛГБТ-християн - це «Центр святого сотника Корнилія» в Донецьку і «Квір-Кредо» в Києві. Причому остання офіційно зареєстрована лише недавно: реєстрацію здійснив Дніпровський райвідділ юстиції Києва 19 лютого 2013 за адресою бульвар Верховної Ради, 3. Головною метою громадської організації «Об'єднання «Квір-Кредо» є «здійснення і захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних, духовних, правових, оздоровчих, екологічних та інших інтересів через громадянську активність». Згідно зі статутом, «Квір-Кредо» має право «брати участь у політичній діяльності, проводити масові мирні заходи (пікетування, збори, мітинги, демонстрації тощо)», «вільно поширювати інформацію про свою діяльність, пропагувати свою мету (цілі)». Організація будує свою роботу незалежно від національних, статевих, релігійних чи політичних переконань своїх членів.

«Ми віримо, що сексуальна орієнтація є богоданний компонент людської особистості, а будь-які спроби її змінити - є пряме втручання в план Божий для конкретної людини. Ми переконані, що в Церкві Христовій має бути дана свобода для служіння і поклоніння всім людям, незважаючи на їх сексуальну орієнтацію», - запевняють активісти« Квір-Кредо »на своїй сторінці Вконтакте.

Нагадаємо, що провідні християнські Церкви України вважають гомосексуалізм гріхом.

Помісний собор УПЦ КП 27 червня, зокрема, прийняв Декларацію «Про негативне ставлення до гріха содомії (гомосексуалізму), його пропаганди у суспільстві і так званих одностатевих шлюбів».

Єпископи УПЦ КП виступають проти того, щоб гомосексуальний спосіб життя й поведінка трактувалися як природні, нормальні й корисні для суспільства та особистості.

«Ми проти того, щоб содомія пропагувалася як варіант норми статевого життя і щоб держава заохочувала своїх громадян до одностатевих сексуальних стосунків», – наголошують у Декларації владики УПЦ КП.

Про негативне ставлення щодо содомії та за захист традиційного подружжя висловлювалися і католицькі єпископи України - члени Синоду Української Греко-Католицької Церкви та Конференції Римо-Католицької Церкви в Україні.