• Головна
  • Новини
  • Генеральний настоятель отців-оріоністів приїхав у Львів для планування служіння згромадження...

Генеральний настоятель отців-оріоністів приїхав у Львів для планування служіння згромадження

13.03.2014, 14:29
Генеральний настоятель отців-оріоністів приїхав у  Львів для планування служіння згромадження - фото 1
З 11 по 15 березня у Львові перебуває Генеральний настоятель Згромадження отців-оріоністів о. Флавіо Пелозо (Рим), який прибув для того, щоб ознайомитись та підсумувати роботу Згромадження оріоністів від 2001 року.

оріоніст.jpgЗ 11 по 15 березня у Львові перебуває Генеральний настоятель Згромадження отців-оріоністів о. Флавіо Пелозо (Рим), який прибув для того, щоб ознайомитись та підсумувати роботу Згромадження оріоністів від 2001 року.

У Львові діє чоловічий монастир отців-оріоністів свв. Петра і Андрія, монахи якого опікуються парафією Божого провидіння на вул. Авраама Лінкольна, 12.

«В Україні отці-оріоністи присутні з 2001 року тому я і член генеральної ради Згромадження о. Сільветро Совізджал приїхали сюди для підбиття підсумків цього першого етапу нашої присутності і для планування наступних етапів життя Згромадження в Україні. Йдеться про певну перевірку духовного, апостольського і монаршого аспектів нашої діяльності на даному етапі розвитку», - говорить о. Флавіо.

У Львові Згромадження провадить соціальну аптеку, парафіяльний пункт допомоги "Карітас". Під опікою оріоністів також є майстерня, в якій займаються люди з особливими потребами, а також діє ораторія для дітей, де вони можуть цікаво проводити  позашкільний час. У липні в ораторії відбуваються "Веселі Канікули", в яких щодня беруть участь понад 200 дітей та задіяно близько 40 аніматорів.

«Наша присутність тут в Україні випливає з прямого бажання нашого засновника святого Луїджі Оріоне. Вже в перших Конституціях Згромадження, що були написані у 1894 році, святий Луїджі вніс чіткий пункт нашої діяльності – праця задля єдності всіх Церков, особливо, і це він підкреслив, праця зі Східними Церквами. Так сам святий Луїджі допомагав вірменам під час геноциду і прийняв в наше Згромадження кількох семінаристів вірмен зі збереженням їх вірменського обряду. І я особисто і все наше Згромадження дуже задоволені і високо цінуємо той факт, що ми, як Згромадження, маємо монастирі в східному обряді. Згідно з духовністю і завданнями святого Луїджі Оріоне, ми хочемо бути поруч з тими, хто потребує допомоги, будучи також в тій традиції і обряді, якого дотримуються вони», - підсумував о. Флавіо.

Окрім львівського монастиря свв. Петра і Андрія в Харкові з 1995 року діє також жіночий оріністський монастир латинського обряду (спершу спільнота жила в Ковелі з 1992), який займається служінням для безпритульних дітей. Згромадження також через медичний пункт допомагає бідним та безхатченкам.