Глава БПЦ МП вибачився за передчасні привітання Лукашенка з "перемогою"

15.08.2020, 09:26
Світові
Патріарший екзарх всієї Білорусі митрополит Московського Патріархату Павло (Пономарьов) вибачився за поспішне привітання Лукашенка з "перемогою" на виборах 9 серпня.

Як повідомив Радіо «Свобода» 14 серпня прес-секретар БПЦ МП священик Сергій Лепін, митрополит Павло вибачився перед присутніми на "несанкціонований" хресний хід в центрі Мінська, пише Credo.press.

Глава БПЦ МП вибачився за передчасні привітання Лукашенка з 'перемогою' - фото 57021

 

«Митрополит отримав інформацію про події в Білорусі, він бачив відеозаписи затримань, вони обурили, злякали і засмутили його», - сказав о. Сергій.

Спілкуючись з віруючими, Павло погодився з тим, що "зло повинно бути названо злом", що не можна миритися з насильством.

Митрополит відповів на запитання віруючих і закликав до молитовної підтримки незаконно затриманих і підданих насильству. Така спільна молитва буде проходити в центрі Мінська щодня о 13:00 і буде супроводжуватися ходою.

Як зазначає присутній на розмові священик Олександр Шрамко, таким чином митрополит Павло благословив молитви християн і хресний хід, "від яких відхрестився буквально напередодні".

Патріарх Кирил (Гундяєв), який направив Лукашенку привітання 10 серпня, відсутній у публічному просторі і на масові побиття, в тому числі, своєї пастви в Білорусі ніяк не реагує. Встановити місце перебування і стан здоров'я патріарха поки не представляється можливим. Таким чином, вибачення митрополита Павла сприймаються деякими православними в Білорусі і за її межами як принесені від імені всього Московського Патріархату.