Глава буддистів Росії попросив Кремль дати обіцяні дрова для сімей мобілізованих

25.11.2022, 17:45
Світові
Глава буддистів Росії попросив Кремль дати обіцяні дрова для сімей мобілізованих - фото 1
Глава буддистів Росії Хамбо лама Дамба Аюшеєв попросив Кремль допомогти отримати дрова для сімей, мобілізованих на війну в Україну.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

На засіданні Ради із взаємодії з релігійними об'єднаннями за президента Росії Аюшеєв поскаржився на губернатора Бурятії Олексія Циденова. На початку жовтня влада регіону пообіцяла видати дрова замість мобілізованих: від десяти до двадцяти кубометрів на сім'ю. Але щоб їх отримати, за словами Аюшеєва, потрібно зібрати багато документів та довести свої права на допомогу. "При цьому в Сибіру вже настали морози", - наголосив він.

Аюшеєв попросив створити спеціальний орган контролю видачі дров, щоб спростити їх отримання без "писанини".

Про складнощі із дровами стало відомо ще в середині жовтня. Про них повідомив сам Циденов після зустрічі з мобілізованими в анексованій Запорізькій області. За його словами, чоловіки поскаржилися йому на "не найкращі правила", через які їхні родичі не можуть одержати дрова. Циденов правила обіцяв змінити.

Поки в Бурятії сподівалися отримання дров до настання холодів, президент Росії Володимир Путін журився, що в Європі страждають від санкцій, введених проти Росії у відповідь на її вторгнення в Україну. "Населення, як у Середньовіччі, стало запасатися дровами на зиму", - нарікав Путін.

Дрова замість мобілізованих обіцяли також у Карелії. У Туві запропонували живого барана, вугілля, борошно, картоплю та капусту, а в Сахалінській області – п'ять кілограмів риби.