• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Глава Католицької Церкви Білорусі закликав владу і протестувальників сісти за стіл переговорів...

Глава Католицької Церкви Білорусі закликав владу і протестувальників сісти за стіл переговорів

12.08.2020, 12:38
Світові

Глава Католицької Церкви Білорусі архиєпископ Мінсько-Могилевський митрополит Тадеуш Кондрусевич закликав 11 серпня владу країни і протестувальників проти грубої фальсифікації підсумків президентських виборів 9 серпня сісти за стіл переговорів. Про це йдеться в спеціальному посланні єрарха, яке цитує телеграм-канал «Релігія сьогодні».

Про це повідомляє Credo.press.

Глава Католицької Церкви Білорусі закликав владу і протестувальників сісти за стіл переговорів - фото 56810

 

Митрополит Тадеуш Кондрусевич констатував, що конфлікт такого масштабу розгорнувся вперше в сучасній історії Білорусі.

«У цей доленосний момент нашої історії, - йдеться в посланні, - в ім'я Бога безмежного милосердя, любові і миру, я звертаюся до всіх сторін конфлікту із закликом зупинити насильство. Нехай ваші руки, створені для мирної праці і братнього вітання, не піднімають ні зброї, ні каменів. Нехай замість аргументу сили запанує заснована на діалозі в істині і взаємній любові сила доводів ».

Посилаючись на слов'янські вікові традиції, він запропонував у найближчий час зібрати круглий стіл, щоб за ним, а не на барикадах, шукати шляхи вирішення кризи.

Найбільша конфесія Білорусі - БПЦ МП - поки ніяк не реагує на громадянське протистояння і кровопролиття, що розгорнулося в краіні, а також утримується від привітання з «перемогою» Олександра Лукашенка - на відміну від того того, як зробив це 10 серпня Патріарх Кирил (Гундяєв).