Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 31 травня 2024 року зустрівся з представниками міжнародної благодійної організації «Допомога Церкві в потребі» (Kirche in Not) у Патріаршому домі у Львові.
За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, під час зустрічі делегація «Допомоги Церкві в потребі», до складу якої увійшли представники з Німеччини, Англії, Франції, Іспанії, Австрії, Нідерландів, Болівії, Чилі та Бразилії, мала можливість з перших вуст почути про виклики, з якими стикаються український народ і Церква в Україні внаслідок російської агресії.
Блаженніший Святослав поділився своїми міркуваннями щодо динаміки покликань до священства та монашества у час війни, навчального процесу в семінаріях, а також розповів про особливості душпастирства горювання, зцілення ран війни, військового капеланства та виклики мобілізації духовенства.
Глава УГКЦ пояснив міжнародній делегації важливість пасхального заклику Папи Римського до обміну полоненими «всіх на всіх» та значення власного заклику до звільнення з полону жінок, медиків та священнослужителів.
Окремо обговорювалися питання державно-церковних відносин в Україні, адвокаційної роботи Церкви перед світовою громадськістю та соціальне служіння в умовах війни.
Блаженніший Святослав підкреслив важливість майбутнього саміту миру у Швейцарії (15–16 червня), наголосивши на пошуках «формули миру» для закінчення війни. Він також закликав представників «Допомоги Церкві в потребі», зокрема з Латинської Америки, донести до країн Глобального Півдня правду про геноцидну ідеологію «русского міра».
На завершення зустрічі Глава УГКЦ висловив щиру подяку «Допомозі Церкві в потребі» за багаторічну підтримку УГКЦ. Представники організації зі свого боку запевнили у подальшій допомозі та поширенні інформації про війну в Україні та героїчне служіння Церкви на світовому рівні.
Зазначимо, що Папська фундація «Допомога Церкві в потребі» протягом понад 30 років підтримує УГКЦ в Україні. Їхня допомога зосереджена на підтримці душпастирських проектів та ініціатив на парафіяльному, єпархіальному та всецерковному рівнях, а також на допомозі монашим згромадженням та семінаріям.
Ця зустріч стала свідченням міцних зв’язків між УГКЦ та «Допомогою Церкві в потребі», а також підкреслила важливість ролі Церкви у наданні гуманітарної, духовної та адвокаційної допомоги українському народу під час війни.