В Україну 8 березня з особливою місією прибув кардинал Конрад Краєвський, розподілювач папської милостині.
Метою його візиту є засвідчити особисту близькість Святішого Отця Франциска до українського народу, який потерпає від війни, передає Департамент інформації УГКЦ.
У Львові папського легата зустріли Глава УГКЦ Святослав та митрополит Львівський РКЦ в Україні архиєпископ Мечислав Мокшицький. Кардинал Краєвський розповів, що бажає відвідати в Україні центри соціального служіння та зустрітися з біженцями й усіма тими, хто є жертвами війни Росії проти України.
Під час зустрічі кардинал Краєвський, Блаженніший Святослав і архиєпископ Мечислав мали змогу безпосередньо поспілкуватися з Папою Франциском. Папський легат розповів Святішому Отцеві про перші враження від візиту, зокрема про те, що побачив на території Польщі.
Важливо зауважити, що візит папського легата в Україну не має запланованої дати завершення. Святіший Отець доручив йому бути в Україні стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпечити від імені Апостольської Столиці супровід українського народу в цих драматичних моментах його історії.
«Папа Франциск хоче бути особисто присутній через свого легата. І в цьому полягає мета його візиту», – наголошує Глава УГКЦ.
Детальної програми перебування кардинала Конрада Краєвського в Україні ще не опубліковано, однак відомо, що в четвер, 10 березня, він відвідає центри соціального служіння УГКЦ і візьме участь у спільній молитві з представниками Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій.
Нгадаємо, під час недільної зустрічі з паломниками 6 березня 2022 року Папа Франциск оголосив про спеціальну місію двох кардиналів – кардинала Краєвського, елимозинарія, щоб доставити допомогу потребуючим, і кардинала Черні, в. о. префекта Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові. За словами Святішого Отця, присутність двох кардиналів там, на місці, – це присутність не тільки Папи, а й усього християнського люду, що хоче бути близьким та сказати: «Війна – це безумство! Зупиніться, будь ласка! Подивіться на цю жорстокість!».