• Головна
  • Новини
  • Глава УГКЦ і Посол США обговорили релігійну та політичну ситуацію в Україні...

Глава УГКЦ і Посол США обговорили релігійну та політичну ситуацію в Україні

25.01.2019, 13:00
Глава УГКЦ і Посол США обговорили релігійну та політичну ситуацію в Україні - фото 1

Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович, під час якої сторони обговорили ситуацію в суспільно-політичному та релігійному житті України. Зустріч відбулася за ініціативи Марі Йованович, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович, під час якої сторони обговорили ситуацію в суспільно-політичному та релігійному житті України. Зустріч відбулася за ініціативи Марі Йованович, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Святослав_і_посол_США.jpg

Посол поцікавилася станом міжрелігійного і екуменічного діалогу в Україні та позицією УГКЦ. Предстоятель сказав, що відповідно до екуменічної концепції УГКЦ, Церква намагається бути відкритою і шукати діалог між усіма Церквами та релігійними організаціями в Україні.

«Очевидно, що відповідь отримуємо різну, але намагаємося співпрацювати з усіма. І з Православною Церквою України, і Московського патріархату, і протестантськими Церквами, які є членами Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, бо вважаємо, шо збереження релігійного миру в Україні – це є питання спільного блага нашої держави і, зокрема, у даних обставинах це є важливий елемент безпеки нашої держави», – відзначив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ розповів представнику США про контакти з Митрополитом Епіфанієм. Зокрема про те, що греко-католики намагаються бути відкритими і спільно працювати для добра України, але не втручаються у внутрішньоправославні процеси чи інші справи, які стосуються їхнього внутрішнього життя. Тобто УГКЦ намагається плекати добрі стосунки з усіма.

Також сторони обговорили роль Церкви в суспільстві, зокрема в контексті виборів, які наближаються.

Глава Церкви розповів Послу, що ще рік тому в УГКЦ проголосили рік молитов за чесні і справедливі вибори в Україні. Духовенство скерувало до українського народу та вірних УГКЦ окреме послання, у якому застерегли від різного роду небезпек, які чигають на наше суспільство в цьому часі. Зокрема про небезпеку дешевого популізму, використання насилля як інструменту політичної боротьби. Також сторони були одностайними щодо необхідності прийняття нового виборчого законодавства, аби українці мали більшу довіру до державних інституцій, до яких вони обиратимуть нових представників. Адже ми бачимо, що довіра людей сьогодні до державних інституцій невисока.

Цього року, за словами Предстоятеля, УГКЦ продовжить втілювати свої принципи в життя. Зокрема про невтручання Церкви в політичний процес, а саме заборону священнослужителям брати участь у передвиборчій агітації «за» чи «проти» того чи іншого кандидата. «Але з іншого боку ми заохочуємо наших мирян, чесних християн, бути активними в політичному житті, аби відстоювати християнські цінності суспільного, сімейного життя, відстоювати засади незалежної вільної європейського типу Української держави», – зауважив Глава УГКЦ.

Посол поцікавилася пастирськими планами УГКЦ на цей рік. Блаженніший Святослав розповів, що УГКЦ цього року вшановуватиме постать блаженного Омеляна Ковча, який є символом, що характеризує ідентичність УГКЦ. «Це є священик, патріот українського народу, його національно-визвольних змагань... Але через те, що рятував представників єврейського народу під час Голокосту, був убитий нацистами у концентраційному таборі. Отже ця постать сама собою руйнує всі міфи, які російська пропаганда намагається скерувати проти нашої Церкви. А так само згідно нашого переконання він є істинним лицем справжнього душпастиря. Тому наша Церква проголосила отця Омеляна покровителем священиків нашої Церкви», – сказав Предстоятель.

Цього року на державному рівні вшановуватиметься його ім'я, поруч з такими постатями як блаженний Климентій Шептицький, блаженна Йосафата Гордашевська… «Вшановуючи такі постаті, ми хочемо показати, наскільки вони є життєдайними як приклади ціннісного життя і поведінки, які сьогодні є потрібні в нашій країні», – наголосив духовний лідер українців.

Пані Посол подякувала, що УГКЦ бере дуже активну, але виважену участь у суспільно-громадському житті. Також подякувала за те, що УГКЦ є промотором екуменізму і своєю відкритістю демонструє істинні моделі міжцерковної, міжрелігійної співпраці. Також подякувала за чітку громадську та християнську позицію щодо політичних процесів, у які сьогодні входить Україна.

Глава УГКЦ подякував Марі Йованович за зустріч та за підтримку істинної демократії та свободи совісті в Україні сьогодні.