• Головна
  • Новини
  • Глава УГКЦ не виключає можливості підписання конкордату між Ватиканом та Україною...

Глава УГКЦ не виключає можливості підписання конкордату між Ватиканом та Україною

21.05.2012, 10:55
Глава УГКЦ не виключає можливості підписання конкордату між Ватиканом та Україною - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав (Шевчук) під час візиту до Харкова заявив, що будівництво відносин між Церквою та державою можливе лише на паритетних засадах.

Святослав_(Шевчук).jpgexklusiv.gifГлава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав (Шевчук) під час візиту до Харкова заявив, що будівництво відносин між Церквою та державою можливе лише на паритетних засадах.

«Ми ніколи не були державною Церквою й не хочемо бачити себе інструментом влади. Наше місце – в громадянському суспільстві, а не у владі, – зазначив Патріарх.

Першоєрарх наголосив, що кращий спосіб фіксувати стосунки між католицькою Церквою та державою – це конкордат (угода між Ватиканом та іншою країною):

«Більшість країн Заходу вже мають такі угоди з Ватиканом. Чи дійде до цього Україна – не знаю. Але ми рухаємося в цьому напрямку».

Також Патріарх Святослав висловив думку, що Церкви в Україні зможуть об’єднатися тільки тоді, коли стануть вільними від політики, коли будуть справді Церквами й не дозволятимуть використовувати себе з геополітичною метою.

«Ісус Христос заснував єдину Церкву і вона існує. Її не можна до кінця роздерти – вона роз’єднана лише у людському вимірі. Розділення – то наслідок гріха», – заявив Глава УГКЦ.

Він також запевнив, що Українська Греко-Католицька Церква намагається бути першою в любові та закликав вірних подавати приклад любові та єдності всім людям.