Created with Sketch.

Глава УГКЦ очолив традиційну прощу до чудотворної ікони Богородиці у Крилосі

02.08.2021, 09:50

Як і щороку, 31 липня - 1 серпня, до храму в Крилосі зібралися тисячі прочан УГКЦ. Багато з них пройшли чималий шлях з різних куточків Прикарпаття та інших областей. Для прочан протягом двох днів відбувалися молитовні чування, Літургії, культурно-мистецькі духовні заходи.  В неділю, 1 серпня, до Крилоської прощі приєднався Патріарх Святослав Шевчук, митрополити та єпископи УГКЦ.

Перед Літургією Патріарх освятив український прапор, який урочисто винесли учні католицького ліцею св. Василія Великого. Освячення відбулося з нагоди 30-ліття проголошення Незалежності України. Згодом прапор буде урочисто піднятий на вічевому майдані в Івано-Франківську.

 

Патріарх Святослав очолив урочисту Архиєрейську Літургію у співслужінні з архиєпископами УГКЦ в Україні. Участь у Літургії взяв також апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії Богдан Дзюрах.

«Кожна людина, яке б вона місце в суспільстві не займала, має в своєму житті три основних завдання – Бога пізнати, Богові служити, а, відтак, своїм праведним земним життям заслужити собі на сповнення надії на щасливе життя вічне. І сьогодні на цій урочистій, унікальній прощі ми маємо особливу нагоду пізнати нашого Бога. Кожного разу, як ми приходимо на прощу, приходимо найперше для того, щоб перевірити – чи я добрим шляхом іду у своєму житті», - звернувся до вірних Патріарх УГКЦ.

 

Він наголосив на ювілеях, які відзначають цьогоріч греко-католики, на історичній вазі і значенні цих дат для держави:

«Сьогодні дякуємо господу Богу за подію, яка відбулася 425 років тому у Бересті. Тоді на Соборі Київської древньої митрополії мій великий попередник митрополит Михайло Рогоза, разом зі своїми єпископами, відновив життєдайну єдність цієї митрополії з наслідником апостола Петра – Папою Римським, подібно до сьогоднішньої євангельської історії. Тому що ми з вами були хрещені в єдності Христової Церкви часів першого тисячоліття. Добре знаємо, що за часів князя Володимира, за часів, коли постав старовинний Галич, Київська митрополія ще втішалася тою єдністю між сходом і заходом. Та єдність була відновлена тоді, коли ми відчули, що тільки в єдності внутрішній і кожного з нас з Господом Богом є наша сила, але також в єдності і вселенській, всецерковній. Бо єдність Церкви – це не є діло рук людей, дипломатичних чи політичних міркувань. Це прояв сили Божої.

 

Цього року наша Українська держава, ми українці святкуємо 30-ті роковини відновлення української державності. Україна, як незалежна держава, повстала як плід Божого милосердя, як Божий дар для нас, як плід праці, страждання, мучеництва, зусиль цілих поколінь, муравлиної праці, якою рухається весь народ про яку нас навчав праведний митрополит Андрей Шептицький. Хтось хоче сказати – та України ніколи не було, вона ніколи не існувала і про яке відновлення можете говорити в 30-ті роковини. Але сьогодні правду про нашу державність, яка сягає часів Київської держави, говорить оцей древній Галич, цей Крилос, говорить наше коріння, яке тут сьогодні проростає новими життєдайними паростками. І ми дякуємо Господу Богу за те, що маємо свою державу, яка є запорукою того, що можемо гідно розвиватися зі своєю мовою, культурою, традицією, зі своєю повнокровно діючою церквою на рідних, благословенних Богом землях. Цей дар держави ми повинні скріплювати, розвивати, боронити. За неї Господу Богу дякувати», - промовив Глава УГКЦ.


Патріарх Святослав просив опіки Богородиці для українців:

 

«Сьогодні хочемо вкотре поручити наш народ, державу під опіку Пречистої Діви Марії, яка завжди була з нами – і в тяжких моментах горя, кривди, руїни, нищення, сліз і плачу, так і в моментах нашого відродження. Це тут, на Крилоській горі, перед її очима проходила багатовікова історія нашої Церкви і народу. Нехай вона сьогодні прийме усіх нас під свій Покров. Нехай дарує усім нам здоров’я. Щоб жодна хвиля новітньої хвороби не була для нас усіх причиною для розпачу, зневіри і розпуки, щоб завжди відчували, що Господь Бог є близько – він прощає, оздоровлює, у ньому наша надія, на нього надіється серце сучасного українця, у нього ми віруємо, його ісповідуємо, будемо визнавати в сучасному світі під силою і благодаттю Божественного Духа Божої любові».

Також очільник УГКЦ подякував усім паломникам за участь в прощі, особливо наймолодшим та їх батькам.

 

Після Літургії Патріарх відвідав музей історії Галича, де отримав символічні подарунки і ще раз наголосив на унікальності цього древнього міста і його святинь.

 

 

Читайте також
Католики У Запоріжжі відбулася інтронізація нового Донецького екзарха УГКЦ
Сьогодні, 08:58
Католики Медичні капелани УГКЦ завершили освітній курс «Душпастирська клінічна опіка»
Вчора, 09:15
Католики Греко-католики США за 1000 днів війни зібрали для українців понад 11 млн доларів
02 серпня, 16:20
Католики Сьогодні у Львові відкриють виставку до 80-річчя з дня смерті Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького
02 серпня, 10:20