Глава УГКЦ передав антимінси для греко-католиків Австрії

07.07.2020, 16:18
Католики
Блаженніший Святослав 7 дипня передав через Голову Пасторально-міграційного відділу владику Степана Суса, який зараз перебуває з душпастирським візитом в Австрії, антимінси для вірних УГКЦ в цій країні.

Антимінс - це знак єдності з матірною Церквою. Під час візиту Голова ПМВ разом з генеральним вікарієм для східних католиків в Австрії о. Юрієм Колясою передає його кожній громаді, яку відвідує, щоб всі могли єднатися в молитві із своєю Вселенською Церквою. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ передав антимінси для греко-католиків Австрії - фото 53048

 

Антимінс - це посвячена хустина із зображенням покладення до Гробу Христа та зашитою частинкою мощів святих, яка зберігається на престолі. На антимінсі звершується під час Св. Літургії Таїнство Євхаристії. Без антимінса не можна служити Св. Літургії.

Антимінси з'явилися тоді, коли стало потрібно правити Літургію поза храмом, у похідних умовах. Престол доводилося заміняти переносним столиком або просто дошками. Освященний антимінс з мощами у такому разі заміняв собою Престол, звідси й походить його назва — від αντι («проти», «замість») та μήνσιον («стіл»).

Оскільки правила вимагають обов'язкової наявності мощей на місці Літургії (ще з давньохристиянських часів, коли Богослужіння відбувалися на гробах мучеників), їх зашивають в антимінс. Особливістю також є наявність в нижній частині антимінса печатки із зображенням герба Глави Церкви, Блаженнішого Патріарха Святослава.

Додамо, що цими днями відбувається душпастирський візит до Австрії голови ПМВ владики Степана Суса. У рамках візиту владика Степан відслужив Архиєрейську Літургію в парафії Святої Варвари у Відні і поспілкувався з громадою УГКЦ.

Глава УГКЦ передав антимінси для греко-католиків Австрії - фото 53049

 

Дорогою до українців Зальцбурга владика провідав українських семінаристів в Абатстві Святого Хреста (заснованому в 1133 році) в містечку Хайліґенкрой, неподалік Відня, та відвідав Інститут Папського права імені Бенедикта XVI і семінарію св. Леопольда.

Глава УГКЦ передав антимінси для греко-католиків Австрії - фото 53050