У м. Таллінн Блаженніший Святослав 23 вересня зустрівся з представниками естонсько-української парламентської групи. Він подякував за солідарність з українським народом та розповів про роль Церкви в українському суспільстві. Сторони також обговорили питання захисту релігійних свобод в Україні.
Зі сторони Рійгікогу (Парламенту Естонії) на зустрічі були присутні, зокрема, Урмас Рейнсалу, заступник керівника парламентської групи Естонія-Україна, та інші представники парламенту, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Передовсім Блаженніший Святослав представив делегацію Української Греко-Католицької Церкви, що взяла участь у зустрічі: владика Степан Сус, головa Пасторально-міграційного відділу, о. Роман Ільницький, секретар цього відділу, о. Роман Кіх та о. Сільвер Витвицький — душпастирі УГКЦ в Естонії.
На початку зустрічі Блаженніший Святослав поділився історією підпілля УГКЦ в радянські часи, зазначивши, що Церква була найбільшою групою соціальної опозиції проти комунізму. Він наголосив, що, коли комуністичний режим впав і Україна відновила свою незалежність, УГКЦ стала ключовим гравцем у процесі трансформації країни до демократії.
«Як Церква, ми виховували українців бути відповідальними та вільними громадянами, — зазначив Глава Церкви. — Наша роль в історії України є незамінною, адже ми завжди були промотором демократичних змін».
Обговорюючи ситуацію в Україні, він розповів про пережитий досвід початку повномасштабної війни та актуальні виклики. «Сьогодні в Україні триває боротьба за свободу, ми відчуваємо, що ведемо таку ж битву, як Давид і Голіаф. Український народ втомлений, але незламний. Ми поранені, але стійкі», — підкреслив архиєрей.
Предстоятель висловив щиру подяку Естонській державі за підтримку українського народу в часи війни. «Я тут, щоб висловити нашу глибоку вдячність за те, що ви були з нами в ці найважчі роки нашої історії. Ваші дії свідчать про справжню дружбу та солідарність», — зазначив він.
Окрім цього, Блаженніший Святослав порушив питання інтеграції українських біженців в естонське суспільство. «Сьогодні в Естонії проживає майже 100 000 українців. Ви стали найбільшою дружньою країною до нас в усьому ЄС. Дякую вам за те, що відкрили свої серця і домівки. Ми заохочуємо наших людей добре інтегруватися, вчити естонську мову та активно долучатися до життя країни», — сказав він.
«На окупованих територіях немає жодної свободи. Нещодавно ми звільнили двох наших священиків з російського полону. Це свідчить про те, як важливо боротися за права кожного, хто прагне вірити і вільно сповідувати свою віру», — додав він.
Представники естонсько-української парламентської групи висловили свою підтримку та повагу українцям, які боряться не лише за свою свободу, а й за свободу всієї Європи.
Опісля Блаженніший Святослав відповідав на запитання представників Рійгікогу. Ключовим питанням була тема захисту релігійної спільноти України від збройної агресії з боку Росії. Предстоятель також розповів про діяльність Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та екуменічний діалог між Церквами в Україні.