Created with Sketch.

Глава УГКЦ польським студентам: «УГКЦ існує не тому, що хтось нам це дозволяє, а тому, що така воля Божа»

10.03.2016, 15:33

Глава УГКЦ польським студентам: «УГКЦ існує не тому, що хтось нам це дозволяє, а тому, що така воля Божа»

9 березня 2016 року Глава і Отець Блаженніший Святослав розпочав свій офіційний душпастирський візит до Польщі. Цього дня Глава УГКЦ зустрівся із Архиєпископом Станіславом Будзіком, Митрополитом Люблінським РКЦ, в соборі Святого Івана Хрестителя. Також відбулася низка зустрічей із представниками державної влади: Мером Любліна Кшиштофом Жуком і Головою Ради міста Любліна Пйотром Ковальчиком.

Глава УГКЦ відвідав Люблінський католицький університет, де виголосив доповідь на тему: "Екуменічна концепція УГКЦ". Блаженніший Святослав звернув увагу передусім на автономію УГКЦ та на необхідність діалогу між Церквами на основі визнання незалежності кожної з них.

Пригадуючи подію 25-річчя відродження УГКЦ в Україні, доповідач підкреслив, що Церква Ісуса Христа не може бути усунена, навіть якщо цього хтось дуже прагне: «За 25 років існування в підпіллі наша Церква піднялася. УГКЦ захистила свою літургійну, богословську й духовну ідентичність і перебуває в сопричасті з Наступником святого Петра на землі, тому що є частиною Вселенської Церкви».

Також Предстоятель Церкви під час лекції представив позицію Церкви щодо плекання церковної єдності: «Мова йде про визнання ідентичності спадкоємців Київської Церкви. Такий акт не може, однак, бути одностороннім. Ми також повинні бути визнані як справжнє Тіло Христове».  

Блаженніший Святослав пригадав, що сьогодні в Україні спадкоємці Київської Церкви діляться на чотири конфесії. Крім УГКЦ, є ще три Православні Церкви. «Ці Церкви однієї і тієї ж традиції, виходять з одного кореня, та немає між ними єдності. Кожен встановлює своїй Церкві еклезіологічну винятковість, а інші – приречені на пекло», – пояснив Блаженніший Святослав.

Тож вихід з цієї ситуації, за його словами, полягає в тому, щоби визнати себе спадкоємцями одної Церкви, хоч і розділеної: «Коли ми цінуватимемо все добре, що є в кожній із Церков, і не будемо прагнути когось собі підпорядковувати, тоді й буде започатковано справжнє спілкування».

Першоієрарх зазначив, що коли немає взаємного визнання між Церквами, тоді й немає діалогу: «Ми  повинні припинити ображати один одного. Тоді й налагодиться діалог». Глава Церкви підкреслив, що в останні два роки УГКЦ була піддана жорстоким нападам з боку Московського Патріархату: «У Спільній декларації Папи Франциска і Патріарха Кирила ми нібито отримали право на існування. Однак наша Церква не існує тому, що хтось нам це дозволяє, а тому, що така воля Божа».

Завершиться душпастирський візит Блаженнішого Святослава до Польщі 13 березня.

Читайте також
Культура Першу ханукальну свічку запалюють сьогодні ввечері юдеї
Вчора, 16:00
Світові Нехай же змовкне зброя у багатостраждальній Україні, - Папа у посланні «Urbi et Orbi»
Вчора, 14:49
Суспільство Зеленський прокоментував масовану атаку на Україну в Різдво
Вчора, 12:47
Суспільство Митрополит Епіфаній взяв участь у спецпогашенні марок «Нова радість стала»
Вчора, 12:24