Created with Sketch.

Глава УГКЦ: Примирення, яке відбулося у Варшаві, промовлятиме до сердець українців і поляків

08.07.2023, 10:27

7 липня з нагоди вшанування 80-х роковин Волинської трагедії Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та голова Конференції католицьких єпископів Польщі архиєпископ Станіслав Ґондецький підписали Заяву про прощення та примирення українського та польського народів. Під час брифінгу Предстоятель УГКЦ заявив, що ми, українці й поляки, не можемо миритися з постійним роз’ятренням наших історичних ран і поглибленням нашого болю.

«Цей спосіб примирення, який ми прийняли, є не нав’язуванням, а запрошенням, — зазначив Блаженніший Святослав. — Ми запрошуємо наші народи до акту примирення і просимо, щоб вони сказали: „Амінь, нехай буде так“. На прохання про покаяння серця маємо разом сказати: „Господи, помилуй нас“».

Глава УГКЦ зазначив, що в найважчі часи війни можна побачити і героїзм, і людську жорстокість. Тому з духовної точки зору важливо вміти долати ненависть і біль: «Якщо хтось приходить до мого дому і вбиває моїх близьких, то в мене виникає почуття ненависті, яке є криком: „Я не згоден із цим, не можу цього прийняти, відкидаю те, як зі мною поводяться“. З точки зору християнської духовності, це почуття не є добрим, воно є деструктивним. Його потрібно трансформувати — через молитву, за допомогою благодаті Святого Духа — у чесноту стійкості та витривалості».

Блаженніший Святослав підкреслив, що немає справжнього примирення без знання правди, тому важливо вивчати минуле та історію народу, а також шукати істину. Для християн пізнання істини — це процес зцілення, очищення і навернення.

«Мої попередники вже казали, що навіть коли один українець вчинив злочин проти поляка, ми повинні каятися перед Богом. І те саме з польського боку: коли тільки один поляк скривдив українця, то він також має відчути, що повинен стати перед Господом і просити прощення. Це нормально. Це наш спосіб життя, — християнського життя. Ми не ангели, а люди, плоть і кров, і це потрібно прийняти», — зауважив Глава УГКЦ під час брифінгу у Варшаві.

Предстоятель перестеріг перед постійним роз’ятрюванням спільних історичних ран та поглибленням болю українців і поляків. «Мудрі громадяни розуміють, що там, де виникає напруженість, треба розвивати дружбу. Якщо ми це усвідомимо — як з українського, так і з польського боку — ми не дозволимо інструменталізувати наші історичні болі. Необхідно будувати суспільні відносини на принципах, які роблять нас усіх кращими, і будувати державу, яка має справді міцний фундамент», — сказав він.

Вшанування роковин Волинської трагедії продовжиться в Україні 8 та 9 липня. «Символічно, що з Варшави ми разом із архиєпископом Ґондецьким поїдемо до Луцька. У такий спосіб ми з’єднаємо Польщу та Україну. Створимо міст між Варшавою та Луцьком, Мазовцем і Волинню, де відбудеться вшанування з українського боку», — зазначив Блаженніший Святослав.

Читайте також
Україна і світ Зеленська відвідала папський дитячий шпиталь, який прийняв 658 пацієнтів з України
Вчора, 10:30
Україна і світ Зеленська розповіла Папі Римському про російські атаки на українські міста
Вчора, 09:35
Україна і світ Сибіга закликав Конгрес США визнати геноцидом дії Росії в Україні
08 липня, 10:58
Україна і світ Путін не дасть українцям і європейцям перерву на Різдво, треба посилювати оборону, - Бербок
08 липня, 10:40