27 вересня Блаженніший Святослав прибув до Вільнюса з офіційним візитом. В аеропорту Главу УГКЦ зустрічали священики й парафіяни Василіянського храму Пресвятої Тройці. У Вільнюсі відбуватимуться офіційні заходи з нагоди 400-ліття мучеництва св. Йосафата. Перед чудотворною, найшанованішою іконою в Литві - Остробрамської Богородиці Глава УГКЦ відправив Літургію.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
За його словами, на Острій брамі по-особливому перетинаються минуле, сучасне і майбутнє.
Остробрамська Богородиця і навіть назва брами пов’язані з іменем Костянтина Острозького, який і збудував монастир Пресвятої Тройці у Вільнюсі. Фортифікаційний та духовний комплекс у цьому місті постав на честь унікальної перемоги спільного війська українців, литовців і поляків над російським військом у битві під Оршею, яка відбулася 1514 року під проводом Костянтина Острозького.
«Ми бачимо, що коли єднаються три народи й взивають до Бога про поміч, тоді ми сильні та непереможні… І це дивне, славне минуле спостерігаємо в цьому святому місці», — зазначив Глава УГКЦ.
Першоєрарх наголосив, що сьогодні дуже важливо молитися на цьому місці за перемогу України у війні, яка є «найбільшою світовою бідою» і розпочалася не у 2022-му, а 2014 року — у 500-річчя перемоги Костянтина Островського.
«Нам так потрібно, щоб у цій боротьбі ми знову не були самотні. Наша майбутня зустріч із владою Литви, із громадою Литви матиме на меті гуртувати цю єдність європейських народів у непростій, нерівній борні, — зазначив Глава УГКЦ. — Ми віримо, що як це сталося 500 років тому, так станеться і сьогодні силою великої християнської загальнолюдської солідарності, спільного відчуття, що є добром, а що є злом. Але все це довершиться силою і благодаттю Святого Духа за молитвами Пречистої Діви Марії».
Блаженніший Святослав також зазначив, що біля Остробрамської ікони Богородиці ми спостерігаємо і майбутнє, у якому хочемо бачити вільну, незалежну Україну, Литву, Польщу, Білорусь — усі ті народи, які віками приходять у це місце і благають кращої долі для своїх дітей: «Ми сьогодні просимо, щоби Пречиста Діва Марія поблагословила всі наші добрі наміри, щоби в єднанні, у християнській солідарності та молитві ми могли довершити це велике діло, — діло перемоги добра над злом, життя над смертю. І з тої доброї новини, почутої тут від Богородиці, кожен потім вернувся до свого дому».