Під час проповіді 18 грудня під час освячення храму Патріарх Святослав відзначив, що це унікальна історична подія на південно-східних теренах України.
«Цей храм, який ми освячуємо під час війни, набирає особливого змісту. Кожен, хто бодай раз у своєму житті пережив обстріл, почув звук російських вибухів і ракет, назавжди у своїй душі отримав певну рану, яка буде завжди про себе давати знати. А що вже говорити про наших жінок, які втратили на війні своїх чоловіків, своїх дітей?! Чи ці рани хтось може загоїти? Для мене є привілеєм прибути до Кривого Рогу, до того міста, яке нещодавно, під час тих п’ятничних російських ракетних обстрілів, чи не найбільше постраждало. Тут загинули люди, з-під уламків вийняли мертве тіло півторарічної дитини», — зазначив Блаженніший Святослав.
Він подякував отцю Іванові Талайлу, будівничому храму Святого Миколая в Кривому Розі: «Будівництво храму з нуля за шість років — це рекорд».
Глава УГКЦ відвідав деокуповані села на Херсонщині, куди починають повертатися люди, і поспілкувався з очільниками ОТГ регіону: «Я мав можливість почути, як живуть там люди. Просто серце крається».
Для новоосвяченого храму Святого Миколая Блаженніший Святослав передав для вшанування ікону Пречистої Діви Марію як Пригнічених заступницю. «Нехай перед цією чудотворною іконою лунає безперервна молитва за нашу Церкву і наших співбратів особливо Півдня і Сходу України, які нині, у час війни та окупації, дуже її потребують», — йдеться у тексті патріаршої грамоти.
Освяченням храму Святого Миколая в Кривому Розі Глава УГКЦ завершив свій душпастирський візит до Донецького екзархату, який найбільше постраждав, починаючи ще від 2014 року. «Війна живою раною розрізала наш екзархат навпіл, — сказав Блаженніший Святослав. — Ми відвідали Запоріжжя, Дніпро, а вчора і сьогодні ми є у Кривому Розі. Це були особливі дні благодаті й молитви за перемогу України. Ми молилися за наших людей, які опинилися на окупованих територіях, за наших отців Івана і Богдана в окупованому Бердянську, які перебувають в ув’язненні, і тільки Господь Бог знає, що вони там терплять».
Глава Церкви подякував владиці Степанові Меньку, екзарху Донецькому, і всім його співпрацівникам за те, що служать Богові та Україні, людям, які носять на своєму тілі шрами війни росії проти України.
Попередні душпастирські візити на Харківщину, Одещину та Миколаївщину передували деокупації цих територій. Блаженніший Святослав розповів, що просив Господа Бога про звільнення наших братів та сестер і на південно-східних теренах України.