• Головна
  • Новини
  • Глава УГКЦ відвідав фестиваль лемківської культури та історії «Дзвони Лемківщини»...

Глава УГКЦ відвідав фестиваль лемківської культури та історії «Дзвони Лемківщини»

03.08.2015, 09:57
Глава УГКЦ відвідав фестиваль лемківської культури та історії «Дзвони Лемківщини» - фото 1
Програма фестивалю включала театралізований, літературно-музичний пролог, який демонстрував сцени депортації, та урочисте відкриття фестиваль запалюванням ватри миру та підняттям державного прапора України.

Патріарх Святослав разом з Володимиром  (Війтишиним), Митрополитом  Івано-Франківським, Василем (Семенюком), Митрополитом Тернопільсько-Зборівським, Дмитром (Григораком), Єпархом Бучацьким, та Йосафатом (Мощичем), Єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії відвідали шістнадцятий всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини». Цьогоріч він був присвячений 70-й річниці депортації українців із території Польщі в 1944-1946, 1951 рр.

Програма фестивалю включала театралізований, літературно-музичний пролог, який демонстрував сцени депортації, та урочисте відкриття фестиваль запалюванням ватри миру та підняттям державного прапора України.

lemky1.jpg

Далі за програмою фестивалю відбулися поминальні богослужіння за жертвами депортації та борцями за незалежність і суверенітет нашої держави, які очолив Блаженніший Святослав у співслужінні з преосвященними владиками та соборним духовенством Бучацької єпархії.

У своєму слові Блаженніший Святослав окреслив багатостраждальну історію Лемківщини: «Сімдесят років тому на славній Богом благословенній лемківській землі півмільйона людей було вигнано зі свого дому, із них майже 200 тисяч прийняла Тернопільщина, гостинна українська земля... Було вбито 70 греко-католицьких священиків, майже 400 церков було спалено або зруйновано, зникла ціла духовна і національна країна».

Глава УГКЦ пояснив, що християни, коли згадують трагічні події, то перетворюють їх на молитву, «бо ніхто не може висловити біль людей, яких виганяють із хати, біль народу, якого позбавляють землі, біль людей, які втрачають могили своїх предків і бачать, як палають їхні духовні святині».

Він зазначив, що сьогодні, коли ми згадуємо ті сумні події, ми схиляємо голову перед силою і непереборністю славного лемка і лемкині. «Якось так особливо Господь Бог веде нашу сучасну історію, що саме лемківський плач став гімном майдану, сьогодні у цілому світі, коли люди чують лемківську пісню «Плине кача», вони встають, шануючи героїв сьогодення, які за волю і незалежність України готові відати своє життя», – зауважив Предстоятель УГКЦ.

«Тому, святкуючи на цьому фестивалі лемківську пам’ять, історію і культуру, ми стаємо сильнішими. Сьогодні вся країна, шануючи біль лемківської громади, стає здатною до новітньої боротьби, переймаючи біль вдруге переселених лемків із Донбасу і Криму, ми гуртуємося разом, аби перемогти новітнього ворога і не допустити до нових етнічних чисток уже в третьому тисячолітті. Ваша Церква є разом з вами, ваша Церква є разом з українською Лемківщиною, Церква є з народом, і нехай всемилостивий Господь благословить усіх нас», – сказав на завершення Блаженніший Святослав. Про це повідомив Департамент інформації УГКЦ.