«Ми матимемо сили рости і приносити плоди лише тоді, коли нашим корінням черпатимемо з потоків живої води — благодаті Святого Духа». Про це сказав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в Гошівському монастирі Згромадження сестер Пресвятої родини, куди 8 серпня здійснив душпастирський візит. Під час відвідин Патріарх передав обителі мощі рівноапостольної первомучениці Теклі та мучениці Сусанни, а також привітав із 50-річчям с. Ксенофонту Дику.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
На Літургії в монастирському храмі із Главою Церкви співслужили владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, і владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії.
Блаженніший Святослав привітав с. Ксенофонту Дику, монахиню Згромадження сестер Пресвятої родини, із 50-річчям від дня народження, який вона святкує цього року.
Блаженніший Святослав зазначив, що с. Ксенофонта невипадково відзначає ювілей у час Ювілейного року надії в Католицькій Церкві: «Ми на Вас покладаємо великі надії — те світло надії, якого так потребує сьогодні наша Церква і наш народ під час цієї страшної війни».
З нагоди ювілею Глава УГКЦ вручив с. Ксенофонті Патріаршу грамоту.
«Дякуємо милосердному Богові за дар Вашого життя і сповнення покликання до богопосвяченого життя. Ваше „так“, сказане Богові за прикладом Пресвятої Богородиці, стало для Вас джерелом безконечної любові і жертовного служіння ближньому, що досвідчуємо у Вашій особі. Складаємо Вам вдячність за віддане служіння, яке відчувають не тільки мешканці Патріаршого дому в Києві, а й усі гості, які відвідують Главу Церкви», — йдеться у грамоті.
У межах душпастирського візиту Блаженніший Святослав передав Гошівському монастирю Згромадження сестер Пресвятої родини мощі рівноапостольної первомучениці Теклі та мучениці Сусанни.
«Теклю ми величаємо як рівноапостольну, тому що вона була співпрацівницею апостола Павла. І називаємо її первомученицею, тому що вона була першою жінкою, яка віддала життя і загинула мученицькою смертю за Христа», — зазначив Предстоятель УГКЦ.
Під час Літургії Глава УГКЦ вручив митру о. Зореславу-Івану Котовичу, протопресвітерові Долинського протопресвітеріату Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ і пароху парафії Різдва Пресвятої Богородиці м. Долина. Священика іменовано митратом із нагоди 140-ї річниці заснування Станіславівської єпархії за створення нових парафій, будівництво храмів, зокрема Святого Андрія в Долині, та за гідний приклад пастирського служіння.