• Головна
  • Новини
  • Глава УГКЦ висловив співчуття родині та близьким Ірини Калинець...

Глава УГКЦ висловив співчуття родині та близьким Ірини Калинець

01.08.2012, 10:14
Глава УГКЦ висловив співчуття родині та близьким Ірини Калинець - фото 1

31 липня 2012 року внаслідок важкої й тривалої недуги на 72-му році пішла з життя українська поетеса, прозаїк, публіцист, культуролог, літературознавець, діяч дисидентського руху, правозахисниця Ірина Калинець. Із цього приводу Патріарх Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, висловив свої співчуття в листі до родини та близьких пані Ірини Калинець.

Калинець.jpg31 липня 2012 року внаслідок важкої й тривалої недуги на 72-му році пішла з життя українська поетеса, прозаїк, публіцист, культуролог, літературознавець, діяч дисидентського руху, правозахисниця Ірина Калинець. Із цього приводу Патріарх Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, висловив свої співчуття в листі до родини та близьких пані Ірини Калинець.

У листі-співчутті йдеться: «Протягом життя пані Ірина своєю активною діяльністю неодноразово доводила відданість рідному народові та ідеї незалежності нашої держави. Ще в молодому віці активно виступала на захист дисидентів, за що була заарештована й на довгі роки ув’язнена в далекі табори Мордовії. Та це її не зломило, і вже невдовзі вона знову бере активну участь у відродженні культурного й громадського життя Львова: читає лекції про В. Стуса; долучається до створення Клубу молодих учених, Товариства української мови та Народного Руху України». Також Блаженніший Святослав зазначає, що пані Ірина діяльно сприяла відродженню нашої Церкви, дочкою якої була й залишилася до самого кінця. «Останніми роками я часто контактував із пані Іриною, - пише у листі-співчутті Предстоятель УГКЦ, - cупроводжував її у філософських роздумах, які вона вела над Святим Письмом, що давало їй духовну поживу в цей важкий для неї час ». Передаючи слова підтримки родині померлої, Глава УГКЦ сказав, що разом з усією родиною, близькими й друзями УГКЦ із сумом та молитвою проводжає пані Ірину Калинець в останню путь, поручаючи її милосердю й вічній любові Небесного Отця.

«Нехай милостивий Господь прийме душу новопреставленої раби Божої Ірини у своє Небесне Царство, "де немає ні болізні, ні печалі, ні зітхання, але життя безконечне"», - написав у листі-співчутті Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Похорон Ірини Калинець відбудеться у четвер, 2 серпня. Як повідомили у прес-службі ЛОР, парастас відбудеться 1 серпня о 18.00 у церкві Св. Климентія Папи, що на вулиці Генерала Чупринки, 70. Попрощатися з відомою поетесою можна буде 2 серпня з 10.00 до 12.00 у церкві Святої Трійці на вул. Тершаківців, 11. УЛьвівській ОДА створено оргкомітет з організації похорону. Ірину Калинець поховають на Личаківському цвинтарі, поруч з іншими видатними львів’янами.