Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу відходу до вічності режисера Сергія Проскурні

03 лютого, 16:30
Культура
Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу відходу до вічності режисера Сергія Проскурні - фото 1
Предстоятель УГКЦ у листі-співчутті, адресованому рідні покійного режисера, зауважив, що Сергій Проскурня був дуже яскравою особистістю і через свою плідну творчість залишив неабиякий слід у новітній культурній історії нашої країни. Сергій Проскурня помер 1 лютого у віці 63 років.

«Відомий український театральний режисер, продюсер, лауреат багатьох премій, а головне – вірний син своєї Батьківщини. Отримавши від Господа Бога багато талантів, він завжди намагався втілювати своє прагнення – через доступні йому інструменти передати дух, свободолюбність і невмирущість українського етносу. Сотні постановочних п’єс, поем, спектаклів, присвячених духовним велетам нашого народу, святкових заходів із різних нагод, зокрема Дня Незалежності України, – це далеко не повний перелік творчої спадщини покійного», – йдеться у листі.

За словами Глави УГКЦ, новопреставлений був віруючою людиною.

«Ми вдячні йому, що як режисер упродовж років допомагав нашій Церкві в організації і проведенні різного роду урочистих заходів. Це, зокрема, "Просфора" з Блаженнішим Любомиром, святкування 1025-ліття Хрещення України-Русі, академія з нагоди освячення Патріаршого собору в Києві 18 серпня 2013 року, з’їзди молодіжної організації УМХ тощо», – з почуттям вдячності зазначив Блаженніший Святослав.

Сергій Проскурня народився у Львові 28 листопада 1957 року. Грі на скрипці навчався у Львівській дитячій музичній школі №2. Був серед засновників і театрального фестивалю у Львові «Золотий лев» у 1989 році. У 2013–2014 роках реалізував кінопроєкт «Наш Шевченко», 9 березня 2014-го глядачі побачили фільм Сергія Проскурні «Тарас Шевченко. Ідентифікація».