• Головна
  • Новини
  • Глава УГКЦ високо оцінив внесок василіан у розбудову Церкви на Півдні України...

Глава УГКЦ високо оцінив внесок василіан у розбудову Церкви на Півдні України

07.12.2011, 16:55
Глава УГКЦ високо оцінив внесок василіан у розбудову Церкви на Півдні України - фото 1
У рамках душпастирського візиту до Одесько-Кримського екзархату УГКЦ Патріарх Святослав 7 грудня відвідав Херсон, де посвятив василіянcький монастир святого Володимира і хрести храму Святих Кирила і Методія.

Святослав_(Шевчук).jpgУ рамках душпастирського візиту до Одесько-Кримського екзархату УГКЦ Патріарх Святослав 7 грудня відвідав Херсон, де посвятив василіянcький монастир святого Володимира і хрести храму Святих Кирила і Методія. В Літургії, за повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, взяли участь 25 священиків.

На Сході та Півдні України греко-католики перебувають у меншості. Утім на зустріч із Предстоятелем УГКЦ прийшло чимало вірян Херсону. Храм був ущент заповнений молільниками, не зважаючи на те, що посвячення припадало на робочий день. За словами настоятеля монастиря святого Володимира, декана Херсонського, о. Макарія (Леніва), громада ґрунтовно підготувалася до візиту Патріарха, тим паче, що «духовний лідер такого високого рівня до них приїжджав уперше».

Патріарх Святослав (Шевчук) зі свого боку високо оцінив вклад отців-василіан у розвиток УГКЦ на Херсонщині та поставив їх у приклад для інших.

«Запитуючи себе, яким повинен бути український священик, на Сході і Півдні України, то відповідь знайдемо у таких словах: він має покинути вигідне життя, батька, матір, можливо, навіть добру перспективу на майбутнє… Той, хто не переживе такого моменту, не здатний бути ні священиком, ні єпископом, ні Главою Церкви і навіть справжнім християнином», – наголосив він.

Предстоятель УГКЦ також пригадав, як важко 18 років тому давалося василіанам будівництво обителі. Існували побоювання, що будівництво монастиря доведеться заморозити на довгі літа.

«Ми розуміли, що своїми силами довершити будову неможливо… Однак силою Божою і любов’ю до Церкви, до вас та до всіх людей постав цей монастир і цей храм, освячення яких звершуємо сьогодні. І нині ми бачимо справді величні Божі діла», - сказав він.

Нагадаємо, що Патріарх УГКЦ розпочав свій візит до Одесько-Кримського екзархату УГКЦ 3 грудня. Він уже устиг відвідати Кіровоград та Херсон. Завершиться візит у неділю, 11 грудня, Архиєрейською  Літургією у храмі Святого апостола Андрія Первозванного в Одесі (вул. Гімназична, 22/24).