Created with Sketch.

Глава УГКЦ: «Вшанування жертв геноциду — справа не лише держави, а й кожного українця»

25 липня, 09:32

У Національному музеї Голодомору-геноциду 23 липня відбулася офіційна передача Вступної художньої концепції основної експозиції другої черги від Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору до самого музею. Серед присутніх членів Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду Музею був також Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, церемонія зібрала також представників влади, громадськості та релігійних лідерів — благодійників, котрі долучилися до створення Вступної художньої концепції експозиції другої черги.

Блаженніший Святослав підкреслив важливість співпраці між громадськістю та державою у таких важливих справах, як збереження пам’яті про Голодомор-геноцид:

«Я думаю, що це є ключем до розуміння сьогоднішньої події, — зазначив Глава Церкви. — Держава має обов’язок шанувати своїх громадян, зокрема тих, які стали жертвами цього голодомору-геноциду. Але держава не може узурпувати монополію на вшанування цих жертв. Прості люди, звичайні українці, повинні мати теж можливість долучитися до цієї всенародної благородної справи».

Він також відзначив, що вшанування жертв Голодомору є моральним обов’язком кожного українця. Цей обов’язок відчула також і Церква, долучившись до опрацювання Вступної концепції Музею Голодомору.

«Наша Церква є частиною громадянського суспільства, — підкреслив Блаженніший Святослав. — Ми дали можливість простим людям долучитися до цієї справи… Хочу згадати тих, хто вніс лепту в те, щоб постав Музей не тільки як споруда, а щоб сама експозиція говорила правду про наш біль, про українську пам’ять».

Під час церемонії Віктор Ющенко та Іван Васюник, голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору, вручили подяки благодійникам, які зробили інституційні внески на реалізацію проєкту, залучивши понад 800 тис. доларів.

Зазначимо, що Українська Греко-Католицька Церква відіграла важливу роль у зборі коштів на цю концепцію. Предстоятель очолив благодійну кампанію «Зерна правди» на платформі однойменної онлайн-платформи, завдяки якій УГКЦ змогла зібрати понад 2 мільйони гривень, що стало значним внеском у загальний бюджет проекту.

Вступна концепція експозиції створенНовини а міжнародною проектною командою у складі фахівців компаній «Nizio Design International» (Польща) та «Haley Sharpe Design LTD» (Великобританія) та повністю профінансована коштами внесків доброчинців Міжнародного благодійного Фонду Музею Голодомору. За словами генеральної директорки Музею Лесі Гасиджак, експозиція поєднує в собі глибокий мистецький задум з жорстокою реальністю трагедії.

Як розповів Іван Васюник, голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору, Вступна художня концепція дає першу, але досить об’ємну уяву про те, якою буде експозиція нового музею на площі майже 4 000 кв. м.

«Держава бере відповідальність за капітальне будівництво Музею, а благодійники з України і світу відповідають за залучення найкращих проектних сил як для архітектурного планування, так і для проектування експозиції. І сьогодні є підсумок першого етапу».

Іван Васюник переконаний, що після перемоги України у війні відкриття Музею Голодомору буде одним із найважливіших культурних і політичних подій: «Маю таку мрію, щоб передусім в експозиції цього музею були тісно пов’язані теми Голодомору-геноциду 1932–1933 рр. і теперішньої геноцидної війни Росії проти України».

Читайте також
Держава Історик провів паралель між Голодомором і нинішньою агресивною війною Росії проти України
25 липня, 11:30
Держава Україна втомлена, але стоїть і вистоїть, - Патріарх УГКЦ у 1000-й день війни
25 липня, 10:03
Держава На Личаківському кладовищі вшанували пам'ять воїнів Української Галицької Армії
25 липня, 11:43
Держава У Києві сьогодні відбудуться заходи до роковин трагедії Бабиного Яру
25 липня, 10:05