• Головна
  • Новини
  • Глава УГКЦ вслід за держсекретарем Ватикану закликав Церкву рухатися на схід...

Глава УГКЦ вслід за держсекретарем Ватикану закликав Церкву рухатися на схід

19.06.2016, 18:56
Глава УГКЦ вслід за держсекретарем Ватикану закликав Церкву рухатися на схід - фото 1
Він повторив заклик державного секретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна, з яким той вчора звернувся до греко-католицьких семінаристів – рухатися на схід.

«Ми, як колись ізраїльтяни, є у пасхальному переході від рабства до свободи, від неправди до повноти Христової віри в Україні. В якому напрямку нас сьогодні поведе Дух Святий? Той напрямок нам вказує сам Святіший Отець Франциск. Той напрямок нам сьогодні вказав Його Еміненція кардинал П’єтро Паролін, бо розпочав свій візит зі Сходу України, з міста Запоріжжя, куди скликав нас, владик, і  візантійського, і латинського обрядів, щоб показати нам, що майбутнє нашої Церкви і України кується сьогодні там - де точиться війна, де страждають люди», - наголосив у своїй проповіді на свято Зіслання Святого Духа в соборі святого Юра у Львові глава Української Греко-католицької Церкви Святослав Шевчук. Він повторив заклик державного секретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна, з яким той вчора звернувся до греко-католицьких семінаристів – рухатися на схід.

parolin3.jpgБлаженніший Святослав підкреслив, що саме собор святого Юра протягом століть був символічним місцем, куди сходила сила, що давала життя УГКЦ та робила її, за словами папи Франциска, Церквою, що виходить назовні – потребам, скорботам та плачам людей. Цей «вихід назовні» - на схід і на захід, на думку глави УГКЦ, зробив її справді глобальною Церквою, і тепер її громади є в Північній та Південній Америці, Австралії, країнах Європи, а також в Казахстані, Сибіру, на Далекому Сході.

Державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін також взяв участь у цій святковій Літургії у рамках відвідин Львова під час свого офіційного візиту до України, який завершується завтра, 20 червня зустріччю з Всеукраїнською Радою Церков та релігійних організацій.

parolin1.jpgУ своєму слові кардинал Паролін знову наголосив на місії візиту до України – висловити солідарність народу, що страждає. «Я приїхав до вас перш за все для того, щоби зустрітись із постраждалими від насильства війни, обійняти їх від імені Папи та принести їм конкретну допомогу милосердя Церкви», - зазначив він. Своїм візитом до Запоріжжя кардинал дав початок гуманітарній акції «Папа для України», що розподілятиме кошти, зібрані на спеціальній збірці в Європі 24 квітня на заклик папи Франциска.

У ці дні католики України також святкують 15 річницю історичного візиту святого папи Івана Павла ІІ, який був спільним досвідом і для УГКЦ і до РКЦ в Україні. «Вам, дорогі брати і сестри Української Греко-Католицької Церкви, що з великою любов’ю розділили, разом із братами Римо-Католицької Церкви, ці мої дні мого побуту в Україні, бажаю, щоб за дією Святого Духа, ви могли отримати оновлені плоди того благословення, яке рівно 15 років тому уділив вам Папа святий Іван Павло ІІ, який був прочанином на цій землі», - зазначив кардинал Паролін, який при різних нагодах наголошував на важливості співпраці обох Церков.

Варто додати, що в святковій Літургії окрім владик УГКЦ взяли також участь митрополит Мечислав Мокшицький – голова єпископату Римо-Католицької Церкви в Україні, єпископ Ян Собіло – єпископ-помічник Харківсько-Запорізької діє цезії та єпископ-емерит Мар’ян Бучек. Кардинала Пароліна під час візиту до України супроводжує Апостольський нунцій Клаудіо Ґуджеротті.

На згадку про відвідини собору кардинал Паролін отримав копію чудотворної ікони Теребовлянської Богородиці, яку 15 років тому коронував папа Іван Павло ІІ.

Фото Валентини Євтушок. Більше фото - тут

Повне відео Літургії: