Created with Sketch.

Глава УГКЦ закликав вірних молитися за якнайшвидше завершення беатифікаційного процесу Митрополита Андрея (Шептицького)

09.12.2010, 09:35

На переконання Патріарха Любомира, Митрополит Андрей (Шептицький) – це свята людина. Митрополит упрoдовж 44-років очолював УГКЦ й українське галицьке суспільство в період двох Світових воєн, пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський.

«Слуга Божий Митрополит Андрей (Шептицький) – це постать, за яку ми повинні дякувати Богові, бо він, як колись сказав кардинал Тісеран, звертаючись до українців, є окрасою нашої Церкви і нашого народу. Митрополит Шептицький був вчителем нашого народу», – так охарактеризував свого попередника Патріарх Любомир у вітальному листі до учасників святкової академії у Хмельницькому. Урочисте вшанування слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) відбулося 5 грудня 2010 року у приміщенні Хмельницької обласної філармонії. Про це повідомляє департамент інформації УГКЦ.

«У першій половині минулого століття, коли наш народ переживав різні моменти: окупацію нашої землі австрійськими та царськими російськими властями, короткий період визвольних змагань, окупацію Західної України Польською державою, опісля нацистською та більшовицько-радянською диктатурами – Митрополит Андрей (Шептицький) показав себе як справжній народний батько та захищав свій народ як і де міг. А в час геноциду єврейського народу, за його ініціативи і безпосередньої участі, було врятовано близько чотириста єврейських дітей», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

На переконання Патріарха Любомира, Митрополит Андрей (Шептицький) – це свята людина. «Процес його беатифікації за всі ці геройські чесноти, якими він сяятиме на віки як приклад не тільки для нашого, а й для інших народів, вже наближається до завершення. Заохочуємо всіх молитися, щоби цей день його прослави на землі відбувся якнайшвидше», – написав Глава УГКЦ.

Крім того, у своєму листі він заохотив усіх людей, духовних і світських, вивчати життя Митрополита Андрея як приклад духовного та народного провідника, справжнього християнина та відданого громадянина.

Довідка РІСУ:

Митрополит Андрей Шептицький (1901-1944). Упрoдовж 44-років очолював УГКЦ й українське галицьке суспільство в період двох Світових воєн, пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський.

Народився 22 липня 1865 року в селі Прилбичі на Львівщині. Походив зі стародавнього знатного українського роду, який у XIX столітті зазнав полонізації, члени родини стали римо-католиками. Незважаючи на сильну опозицію з боку батька, він вирішує повернутися до свого коріння і стати ченцем Василіянського чину, щоб служити "селянській", як її називали в той час, Греко-Католицькій Церкві.

У віці 36 років Андрей Шептицький, обдарований надзвичайними духовними харизмами, стає Главою Греко-Католицької Церкви. Він невтомно трудиться, щоб примирити різні етнічні групи, і залишає по собі багату спадщину творів на тему суспільних проблем і духовности. Розробляє нові методи служіння. Засновує чин Редемптористів українського обряду та монастирі Студійського Уставу в Україні та інші релігійні згромадження. Він стає фундатором лічниці, Національного музею,Богословської Академії, надає грошову допомогу різним релігійним, культурним та освітнім установам.

Митрополит Андрей був покровителем митців, студентів, в тому числі і багатьох православних християн, а також піонером в екуменізмі. 

Він опанував єврейську мову настільки добре, що міг спілкуватися з євреями. Під час його душпастирських візитів у міста єврейські громади зустрічали його з Торою. За роки нацистської окупації він переховував у своїх палатах сотні євреїв. У цей період митрополит пише пастирського листа "Не убий", який став сміливим протестом проти звірства нацистів.

Митрополит Андрей помер 1 листопада 1944 року. Похований у крипті собору Святого Юра у Львові.

Зараз успішно триває процес його беатифікації.

Читайте також
Католики У Мюнхені розпочав роботу Постійний Синод УГКЦ
Вчора, 18:36
Держава Стефанчук: По законопроекту про заборону УПЦ МП буде компромісне рішення
Вчора, 16:33
Суспільство Московська Церква, фортифікації, дрони, – народні депутати заблокували трибуну ВР
Вчора, 15:59
Міжконфесійне В Естонії перша православна парафія проголосувала за вихід з юрисдикції РПЦ
Вчора, 15:10