У Києві Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 22 березня зустрівся із представниками Пресвітеріанської Церкви США, Благодійного фонду «The Outreach Foundation» та Українського біблійного товариства.
За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, у зустрічі взяли участь: виконавчий директор «The Outreach Foundation» д-р Марк Міллер і його заступник д-р Томас Бун із Пресвітеріанської Церкви США, генерал Збройних сил США у відставці Віктор Петренко, президент Коледжу богослов’я та соціальних наук д-р Пітер Новак із Варшави, ректор Української євангельської теологічної семінарії д-р Іван Русин, а також президент Українського біблійного товариства д-р Григорій Комендант та заступник генерального секретаря УБТ д-р Анатолій Райчинець.
Представники Пресвітеріанської Церкви США запевнили Главу УГКЦ, що багато Церков у США від початку війни перебувають у глибокій молитві за Церкву та народ України, моляться «не лише за мир, а й за перемогу».
Блаженніший Святослав подякував християнам США, зазначивши, що українське суспільство переживає сьогодні великий біль. Солідарність американського народу, за його словами, «дуже важлива, життєдайна для нас і робить нас сильнішими». «Так важливо, — додав він, — щоби ваша солідарність не закінчилася, щоб ви не втомилися бути емпатичними з українцями».
Глава УГКЦ розповів, що сьогодні одним із найбільших викликів, який стоїть перед Україною загалом і Церквою у її душпастирстві зокрема, є подолання травми війни.
Окреслюючи масштаби травми, Предстоятель ствердив, що майже 80 % українців зранені — фізично чи психологічно. Саме тому УГКЦ творитиме у кожній єпархії в Україні спеціальні центри для надання психологічної і духовної підтримки. Для цього потрібно навчати психологів, які б цим зайнялися фахово.
Надавати необхідну допомогу постраждалим від війни українцям навчатимуть і священиків. «Ми розпочали спеціальну програму, тренінг для священників, щоб навчити їх надавати особливу душпастирську опіку задля зцілення ран війни, — розповів Глава УГКЦ. — Кожен наш священик має навчитися бути добрим порадником, духовним отцем і за потреби надати всю необхідну допомогу, якої потребуватиме конкретна людина».
Крім того, УГКЦ розвиває в Україні медичне капеланство. У цьому контексті, зазначив Блаженніший Святослав, досвід США може бути корисним для України.
«Cьогодні в Україні ми наново відкриваємо, що Церква — це не лише храм, дзвони й кадило, золоті ризи і богослужіння. Церква — це спільнота», — акцентує Блаженніший Святослав.
Блаженніший Святослав звернувся до представників Пресвітеріанської Церкви США та всіх присутніх із двома проханнями: молитися за Україну, яка «як нація сьогодні розп’ята», і вивчати в науковому середовищі ідеологію «русского міра», котра, будучи геноцидною у своїй суті, стала підґрунтям для російської агресії.