Блаженніший Святослав 8 квітня 2024 року в Києві зустрівся з делегацією Єпископської конференції Німеччини, яка на чолі з єпископом Аугсбурга Бертрамом Маєром прибула в Україну з візитом солідарності.
За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, єпископ Бертрам запевнив, що Католицька Церква та народ Німеччини солідарні з Україною у протистоянні повномасштабній російській агресії та стражданнях, які українці переживають через війну.
Члени делегації представили Главі УГКЦ документ «Мир цьому дому» (Friede diesem Haus), виданий Єпископською конференцією Німеччини в лютому 2024 року. Блаженніший Святослав висловив вдячність за цей документ, наголосивши на важливості його популяризації.
Глава УГКЦ представив делегації послання Архиєрейського Синоду УГКЦ 2024 року «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя», розповівши про його головні пункти. Цей документ перекладений шістьма мовами, зокрема німецькою.
Гості з Німеччини поцікавилися у Блаженнішого Святослава про його особисті переживання війни. Патріарх розповів, що джерелом стійкості та сили для нього є молитва, читання Святого Письма та творів Отців Церкви, а також особисті роздуми над прочитаним.
Члени делегації подарували Главі УГКЦ свічку з іконою Аугсбурзької Богородиці, яка розв’язує вузли. Блаженніший Святослав подарував їм свічку, виготовлену з гільзи, що символізує трансформацію знаряддя вбивства на джерело світла.
До складу делегації німецького католицького єпископату ввійшли:
Доктор Бертрам Маєр, єпископ Аугсбурга та голова Об’єднаної комісії із зовнішніх відносин;
Йорг Люер, голова комісії «Справедливість та мир» і директор Фонду імені Максиміліана Кольбе;
Ульріх Пенер, директор Департаменту міжнародних церковних справ та міграції;
Єва Сова, секретар владика Бертрама.
Під час візиту до Києва делегація ознайомилася з діяльністю Патріаршої фундації «Мудра справа», відвідала центр зцілення ран у Борисполі та зустрілася з родичами загиблих військових на Алеї українських героїв у Броварах.
У межах візиту також передбачені зустрічі делегатів з Апостольським нунцієм архиєпископом Вісвальдасом Кульбокасом, заступником голови військового капеланства УГКЦ о. Андрієм Зелінським і представниками інших конфесій та органів державної влади, зокрема очільником Держслужби з етнополітики та свободи совісті Віктором Єленським.