Для всіх Церков, віруючих людей різних конфесій і релігій незалежна Україна є синонімом релігійної свободи. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму традиційному воєнному відеозверненні у 122-й тиждень великої війни.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Предстоятель УГКЦ наголосив, що цей тиждень вкотре відзначився військовими злочинами Росії проти мирного населення України.
За його словами, триває так звана дронова війна. Зокрема, на Сумщині росіяни навмисно за допомогою сучасних дронів завдавали удару по евакуаційному транспорту, яким волонтери мали вивозити місцеве населення з прикордоння. Кров, сльози, страждання з української землі доходять до небес.
Глава УГКЦ розповів, що напередодні зустрічі лідерів «Великої сімки» і Саміту миру в Швейцарії відбулася зустріч Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з послами країн Великої сімки в Києві. У центрі уваги дипломатів цих країн стояло питання релігійної свободи, яка є маркером усіх інших демократичних прав, принципів громадян України. Адже саме за демократію, за свободу сьогодні змагається наш народ.
«Під час нашої дискусії, — зазначив він, — було, зокрема, сконцентровано увагу на двох питаннях, які, на думку міжнародних спостерігачів, можуть бути викликами для релігійної свободи в Україні. Перше — це намагання Москви використовувати релігійний фактор, щоб маніпулювати релігійними почуттями віруючих. Очевидно, що наша держава має право і обов’язок захищати релігійне середовище України від маніпуляцій, від інструменталізації питання релігії з боку агресора».
Було також порушене питання щодо військового капеланства, підтримки наших воїнів з боку Українських Церков. «Відомо, — зауважив духовний лідер, — що сьогодні священнослужителі всіх конфесій не мають законного права на бронювання під час мобілізації. Тож, як можна, з одного боку, забезпечити потреби військового капеланства, а з іншого — не згортати духовної опіки Церков і релігійних організацій над цивільним населенням України?».
Крім того представники Церков поділилися міркуваннями, у який спосіб глави Церков і релігійних організацій ведуть діалог з українською владою, щоб можна було досягнути певного порозуміння в цій царині. «Очевидно, ми стверджували, що для всіх Церков, віруючих людей різних конфесій і релігій незалежна Україна є синонімом релігійної свободи. Адже там, де приходить окупаційна російська влада, зникає будь-яка свобода, зокрема й релігійна», — наголосив Блаженніший Святослав.