• Головна
  • Новини
  • Глава УПЦ (МП) заборонив розголошувати інформацію про внутрішнє життя Церкви...

Глава УПЦ (МП) заборонив розголошувати інформацію про внутрішнє життя Церкви

29.12.2015, 15:46
Глава УПЦ (МП) заборонив розголошувати інформацію про внутрішнє життя Церкви - фото 1
Про те, що духовенству УПЦ (МП) потрібно бути максимально обачними та не створювати конфліктних ситуацій і максимально уваги приділяти своїй пастві наголосив Митрополит Онуфрій 28 грудня у доповіді на річних зборах Київської єпархії.

Про те, що духовенству УПЦ (МП) потрібно бути максимально обачними та  не створювати конфліктних ситуацій і максимально уваги приділяти своїй пастві наголосив Митрополит Онуфрій 28 грудня у доповіді на річних зборах Київської єпархії.

Коли мова зайшла про виклики сьогодення, Предстоятель УПЦ (МП) окреслив нові завдання для духовенства цієї Церкви.

Збори-МП-w.jpg

«Сьогодні ми всі є свідками відкритої спланованої інформаційної війни, яка ведеться проти Української Православної Церкви з використанням неперевіреної, а інколи й відверто наклепницької інформації. Такі дії приводять до ще більшого напруження у суспільстві і загрожують внутрішній безпеці та стабільності в країні. Тому дуже важливим і актуальним є проведення на парафіях роз’яснювальної роботи, спростування недостовірної інформації. І звичайно, власним життям та служінням не давати ні найменшого приводу для предмету обговорення журналістів чи громадськості. Бути максимально обачними, не створювати конфліктних ситуацій, максимально уваги приділяти своїй пастві.

На минулорічному зібранні ми звертали увагу на поведінку священнослужителів в інтернет ресурсах та соціальних мережах. Приємно, що багато священнослужителів інтернет ресурси використовують для місіонерських цілей. Проте, знову змушений наголосити, що неприпустимим є розголошення інформації, що стосується внутрішнього життя Церкви, розпоряджень священноначалля», – йшлося у доповіді Митрополита.

Для того, аби уникати конфліктних ситуацій, вже у розмові з духовенством під час зборів у форматі: питання-відповіді, Митрополит Онуфрій дозволив не поминати під час Богослужіння Патріарха Кирила. Пояснив, що це може практикуватися там, де таке поминання викликає сильне роздратування людей.

У доповіді Митрополита йшлося також про військові дії на Сході України: «Багато людей не повернулися у свої домівки, інші – повернулись поранені. Крім того, численні переселенці знайшли тимчасове житло у містах і селах Київщини. Всі ці люди опинилися у важкій ситуації і потребують допомоги та підтримки, як чада нашої Святої Матері Церкви. Ми не вправі судити чи давати політичну оцінку сучасним подіям, але зобов’язані протягнути руку допомоги всім струдженим, їхнім сім’ям та родинам. До чого я Вас і закликаю».

Як наголосив очільник УПЦ (МП), так як і в інших єпархіях УПЦ, в Київській єпархії  буде проводитись робота щодо підготовки військового духовенства.