Created with Sketch.

Глави християнських Церков світу закликають зупинити глобальне потепління

08.09.2021, 09:21

Очільники Римо-Католицької Церкви, Вселенської Патріархії та Англіканської Церкви закликали світ вдатися до рішучих дій з порятунку від глобального потепління й боротьби з соціальною нерівністю. Релігійні лідери виступили зі спільною заявою.

Про це повідомили у виданні Bloomberg, передає Прямий.

Папа Римський Франциск, Вселенський Патріарх Варфоломій і Архиєпископ Кентерберійський Джастін Велбі заявили про важливість екології напередодні Конференції ООН зі зміни клімату COP26.

“Ми стоїмо перед загрозою суворого правосуддя: втрата біорізноманіття, погіршення стану навколишнього середовища і зміна клімату — неминучі наслідки наших дій. Сьогодні ми вже платимо, але завтра може стати ще гірше”, — сказали вони.
Духовні очільники переконані, що наслідки глобального потепління найсильніше вплинуть на найбідніших жителів планети, які найменше відповідальні за зміну клімату. Тому люди повинні вносити індивідуальний внесок у поліпшення екології, а світові лідери — очолити перехід до справедливої економіки й сталого розвитку.

“Ми жадібно споживали більше ресурсів, ніж планета може винести. Настав критичний момент — від цього залежить майбутнє наших дітей і майбутнє нашого спільного дому”, — заявили глави Церков.

Було зазначено, що Земля вже нагрілася на 1,1 градуса за Цельсієм, як порівняти з доіндустріальним часом, а до кінця століття температура може підвищитися приблизно ще на три градуси. Потепління спричинить збільшення екстремальних погодних явищ і зруйнує цілі екосистеми, без яких не виживуть мільйони людей. До зміни клімату призвели викиди вуглецю в атмосферу, більшість яких виробляють під спалення викопного палива.

1—12 листопада в ході зустрічі COP26 в Глазго лідери країн-членів ООН обговорять заходи щодо сповільнення потепління на планеті.

Раніше майже 200 країн світу підписали документ про взаємодію у сфері екології. Він допомагатиме урядам у світі при розробці політики щодо навколишнього середовища, викидів парникових газів, інфраструктури та державних послуг.

Як відомо, по всьому світу країни ухвалюють закони, на меті яких стабілізувати глобальну екологічну ситуацію. Україна також намагається долучитися до цієї ініціативи, але наші спроби не розв’язують проблеми, а збільшують у корупцію в екологічній сфері

Читайте також
Світові Патріарх Ілля II закликав грузинів до діалогу
Сьогодні, 09:00
Світові Релігія в Білорусі перебуває під тотальним контролем КДБ, - Звіт Місії Євразії
08 вересня, 13:16
Світові Варшава направила Москві ноту за зруйнований польський цвинтар у Новгородській області
08 вересня, 10:50
Світові Вражений тим, як швидко впав такий міцний режим, - Держсекретар Ватикану про події у Сирії
08 вересня, 11:32