• Головна
  • Новини
  • Голова Ісламського комітету Росії порадив РПЦ визначитися: вона КПРС чи Церква...

Голова Ісламського комітету Росії порадив РПЦ визначитися: вона КПРС чи Церква

23.03.2010, 14:13
Голова Ісламського комітету Росії порадив РПЦ визначитися: вона КПРС чи Церква - фото 1
Голова Ісламського комітету Росії Гейдар Джемаль в інтерв'ю радіостанції "Російська служба новин" 19 березня розкритикував звернення Московського Патріархату до "Газпрому".

Geidar.jpgМОСКВА Виступаючи за українські хімпідприємства, РПЦ займається бізнесом і перетворюється в КПРС. Таку думку висловив в інтерв'ю «Російській службі новин» голова Ісламського комітету Росії Гейдар Джемаль, коментуючи звернення Московського Патріархату до уряду РФ з проханням надати українським хімпідприємствам можливість напряму купувати газ у «Газпрому» та інших російських компаній.

«Я вважаю, що Патріарх Кирил залишається вірним собі і продовжує займатися бізнесом, використовуючи особливий статус Церкви, тобто розглядає свою духовну місію як форму бізнесу або передумову для гарного бізнесу, перетворюючи РПЦ в нормальний такий комерційний інститут», – сказав Г. Джемаль.

За його словами, «з точки зору РПЦ, це потужний, сміливий хід – влізти в бізнес і рекомендувати якимось підприємствам закуповувати щось у когось. Я думаю, що це завдасть певного удару в уяву росіян про те, що можна і що не можна – з точки зору статусу Церкви».

«Я думаю, або Церква має розглядати себе як вищий арбітр, який стоїть над всім і вся, або вона вже дійсно відкидає чисті рукавички, засукує рукави і просто влазить у все, як нормальний, світський інститут. Залишає претензії на те, що вона є вищим духовним арбітром, і просто перетворюється в щось, аналогічне КПРС, – коли в КПРС були відділи міжнародний, економічний ... Тобто просто починає курувати замість КПРС всі сторони життя», – вважає голова Ісламського комітету Росії. «Я думаю, що це буде більш чесно. Треба просто визначитися – або ти КПРС, або ти Церква», – наголосив він.