24 травня о. Ігор Шабан голова Комісії з міжконфесійних і міжрелігійних відносин провів кілька робочих зустрічей із керівниками різних структур Європейської комісії.
Після Літургії у стінах Європарламенту першою була зустріч із керівницею Відділу з питань України дипломатичної служби зовнішньої діяльності Європейського Союзу, п. Петрою Гомбаловою-Кіслінгеровою (Petra Gombalova-Kyslingerova). Сторони обговорили можливості співпраці між Україною та Європейським Союзом у релігійній, дипломатичній та соціальній сферах.
На початку зустрічі о. Ігор Шабан висловив вдячність Раді міністрів закордонних справ, яку очолює високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, за підтримку України в несправедливій війні з російським агресором, який продовжує обстрілювати мирні міста й села, де живуть цивільні люди.
Пані Гомбалова-Кіслінгерова пригадала свій нещодавній робочий візит до України та засвідчила незмінність позиції ЄС щодо підтримки територіальної цілісності України: «Хочу ще раз запевнити у підтримці Європейським Союзом територіальної цілісності України. Ми разом із вами працюватимемо над досягненням цієї мети».
Наступною була зустріч із п. Мартіном Мюлеком (Martin Mühleck), керівником Служби для України в Генеральному директораті Європейської комісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС (DG NEAR). Отець Ігор подякував п. Мартинові та його директорату за сприяння в наданні Україні статусу країни-кандидата ЄС і запевнив, що всі українці, кожен на своєму місці, робитимуть усе для того, щоб Україна якнайшвидше стала членом європейської спільноти вільних, демократичних країн. Священник також зазначив, що УГКЦ як глобальна Церква має великий досвід співпраці з різними міжнародними структурами в різних країнах світу і готова поділитися цим досвідом.
Під час зустрічей священик також розповів про активну міжнародну душпастирську діяльність УГКЦ, акцентувавши на важливості служіння біженцям і постраждалим, які, втікаючи від війни з російським агресором, знайшли тимчасовий захист і підтримку у країнах ЄС, та поінформував учасників про свої майбутні зустрічі робочого візиту до Брюсселю.